Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - dôchodca SZČO a zamestnanec

prosím Vás, neviem teraz či to mám správne.
Dôchodca - dôchodok vyplatený v r. 2007 nižší ako je nezdaniteľná čast, t.j. 83.709
Do polovičky februára - zamestnanec na polovičný úväzok, odvedená daň 1.790
Potom SZČO - strata 1.275 Sk

Po odčítaní rozdielu nezdaniteľnej časti (95.616 -83.709) mi vychádza správne preplatok na dani tých 1.790 ? To mu vrátia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    prosím Vás, neviem teraz či to mám správne.
    Dôchodca - dôchodok vyplatený v r. 2007 nižší ako je nezdaniteľná čast, t.j. 83.709
    Do polovičky februára - zamestnanec na polovičný úväzok, odvedená daň 1.790
    Potom SZČO - strata 1.275 Sk

    Po odčítaní rozdielu nezdaniteľnej časti (95.616 -83.709) mi vychádza správne preplatok na dani tých 1.790 ? To mu vrátia?
    áno vrátia

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    tak fajn, ďakujem.

    len dúfam, že to potvrdenie o vyplatenom dôchodku nám pošlú, lebo akosi nechodí..... posielali sme žiadosť na ústredie, lebo tu na pobočke povedali, že nemajú všetko, lebo sa jej v priebehu niečo menilo, tak neviem.... už len týždeň....

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Prosím, k tomuto sa chcem spýtať, ak si dôchodca neuplatňuje nezdaniteľné minimum, nemusí k tomu nič prikladať, že je dôchodca, že? Ani v DP nič neznačím?
    Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mickya Pozri príspevok
    Prosím, k tomuto sa chcem spýtať, ak si dôchodca neuplatňuje nezdaniteľné minimum, nemusí k tomu nič prikladať, že je dôchodca, že? Ani v DP nič neznačím?
    Ďakujem
    V DP (na druhej strane) uvedie (zaškrtne), že je poberateľom dôchodku - ak už bol dôchodcom 1.1.2007

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Katy a R Pozri príspevok
    V DP (na druhej strane) uvedie (zaškrtne), že je poberateľom dôchodku - ak už bol dôchodcom 1.1.2007
    a ak som to nezaškrtla, je to veľký problém? už je odovzdané ja som si myslela, že sa to vypĺňa, len ak má nárok na NM.

    Daňové priznanie - dôchodca SZČO a zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.