Zavrieť

Porady

vysoka daň za rok 2007

Dobry den,
moj problem spociva v tomto:
v decembri 2007 som prijal tovar od dodavatela a nasledne som ho predal do Ciech. Uhrada z Ciech mi nabehla na ucet este v decembri, ale ja som mojmu
dodavatelovi zaplatil prevodom az v januari. (kedze mam 30 dnovu splatnost a boli sviatky az zaciatkom januara 2008)

Jedna sa o sumu 10.000 EUR a na zaklade toho mi vychaza, ze mi to navysi prijem za rok 2007 o 300.000,- a musim zaplatit velmi vysoku dan + od 6. mesiaca bedem platit velmi vysoke odvody, napriek tomu ze v skutocnosti nebol prijem ale peniaze urcene na uhradu dodavatelskej faktury.

som zivnostnik, jednoduche uctovnictvo a mesacne DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    rozlišuj pojem príjem a rozdiel príjmov a výdavkov. Príjem v decembri nastal, keďže si platbu obdržal, záväzok voči dodávateľovi eviduješ k 31.12.2007. To, že si to nestihol v jednom kalendárnom roku, nič nemení na tom, že uvedené skutočnosti nastali a ovplyvnili rok 2007. Uvedený "problém" sa dal riešiť v roku 2007 rýchlym zaplatením pred koncom roka. Teraz je už zbytočné lamentovať.

    Predpokladám, že Tvoja pohľadávka voči odberateľovi je vyššia ako záväzok voči dodávateľovi.
    Naposledy upravil Braňo : 25.03.08 at 11:13

    vysoka daň za rok 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.