Zavrieť

Porady

odpocit.polozka na manzelku

Pozdravujem Vás,
potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

ROZHODNUTIE:
podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

ĎAKUJEM
Jony Vas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jonyv Pozri príspevok
    Pozdravujem Vás,
    potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

    ROZHODNUTIE:
    podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

    Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

    ĎAKUJEM
    Jony Vas
    obávam sa že tento príspevok sa na účely uplatnenia odpočtu na manželku považuje za jej príjem. Čiže ste si mohli uplatniť na manželku len 95 616 - jej príjem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jonyv Pozri príspevok
    Pozdravujem Vás,
    potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

    ROZHODNUTIE:
    podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

    Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

    ĎAKUJEM
    Jony Vas
    Môžeš si uplatniť iba rozdiel /95616-90000/, príspevok je jej príjmom. Ja som mala u z-ca takýto prípad, nebola som si istá, tak som dala dotaz na DÚ. Je to tak.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jonyv Pozri príspevok
    to znamená že manželk. renta - peniaze za opatrovanie
    sa započítava do príjmu ?
    Na tieto účely áno

    odpocit.polozka na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.