Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch FO

Dobrý deň,
chcem sa poradiť, jedna známa mi doniesla potvrdenie o príjmoch FO ku daňovému priznaniu za rok 2007 a na tom tlačive má vyplnené tú hornú tabuľku (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov, potom čiastkový základ dane a úhrn preddavkov na daň) a takisto má vyplnenú tú druhú časť - daň vyberaná zrážkou podľa §43 ods. 3 písm. j) od jedného zamestnávateľa.
Otázka: mám obidva príjmy započítavať na vyplnenie daňového priznania, alebo je to len nejako v tom tlačive rozpísane? Robila len na dohodu o vykonaní práce, zmluvu nemala.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa poradiť, jedna známa mi doniesla potvrdenie o príjmoch FO ku daňovému priznaniu za rok 2007 a na tom tlačive má vyplnené tú hornú tabuľku (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov, potom čiastkový základ dane a úhrn preddavkov na daň) a takisto má vyplnenú tú druhú časť - daň vyberaná zrážkou podľa §43 ods. 3 písm. j) od jedného zamestnávateľa.
    Otázka: mám obidva príjmy započítavať na vyplnenie daňového priznania, alebo je to len nejako v tom tlačive rozpísane? Robila len na dohodu o vykonaní práce, zmluvu nemala.
    Ďakujem za odpoveď.
    Príjmy uvedené v "hornej časti" potvrdenia sú zdaňované preddavkovou daňou, a príjmy uvedené v "dolnej časti" potvrdenia sú zdaňované zrážkovou daňou. Môže sa rozhodnúť či zrážkovú daň bude považovať za preddavok, podľa § 43 ZoDP a potom to uvedieš do DP. Ak nie potom ten príjem z "dolnej časti" potvrdenia ťa nemusí zaujímať. Totiž tá daň je vysporiadaná.

    vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

    vrbovnica
    Ďakujem....
    a ešte jedna otázka - zamestnankyňa má dcéru, ktorá študuje vysokú školu a platí si životnú poistku, prišiel jej výpis za rok 2007 v sume 12000 sk. Ona si to nemôže uplatniť a mohla by si to uplatniť jej mama (naša zamestnankyňa)?...nestretla som sa ešte s takým niečim...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    vrbovnica Pozri príspevok
    Ďakujem....
    a ešte jedna otázka - zamestnankyňa má dcéru, ktorá študuje vysokú školu a platí si životnú poistku, prišiel jej výpis za rok 2007 v sume 12000 sk. Ona si to nemôže uplatniť a mohla by si to uplatniť jej mama (naša zamestnankyňa)?...nestretla som sa ešte s takým niečim...
    Nie nemôže si to uplatniť jej mama

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vrbovnica Pozri príspevok
    Ďakujem....
    a ešte jedna otázka - zamestnankyňa má dcéru, ktorá študuje vysokú školu a platí si životnú poistku, prišiel jej výpis za rok 2007 v sume 12000 sk. Ona si to nemôže uplatniť a mohla by si to uplatniť jej mama (naša zamestnankyňa)?...nestretla som sa ešte s takým niečim...
    Nie, nemôže. Treba naštudovať §11 ZoDP.

    Potvrdenie o príjmoch FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.