Zavrieť

Porady

Zapísanie diét do peňažného denníka

Dobrý deň,


chcela by som sa opýtať manžel pracuje v zahraničí v Holandsku. Z príjmu som mu varátala diéty len neviem ako to zapísať v peňažnom denníku je to prevádzková réžia? Potrebujem si k diéte vypísať výdavkový doklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Lucia Kmečová Pozri príspevok
    Dobrý deň,


    chcela by som sa opýtať manžel pracuje v zahraničí v Holandsku. Z príjmu som mu varátala diéty len neviem ako to zapísať v peňažnom denníku je to prevádzková réžia? Potrebujem si k diéte vypísať výdavkový doklad?
    Nerozumiem otázke, z akého príjmu ste vypočítali diéty?
    Diétu som vypočítala z priemeru z krajiny kde manžel pracuje / Holandsko /. napr. fa bola na 1.500 eur. krát kurz priemerný mesačný a krát diety na deň 60eur.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lucia Kmečová Pozri príspevok
    Diétu som vypočítala z priemeru z krajiny kde manžel pracuje / Holandsko /. napr. fa bola na 1.500 eur. krát kurz priemerný mesačný a krát diety na deň 60eur.
    Z akého priemeru? Faktúru musíš prepočítavať kurzom NBS zo dňa vystavenia. Označenému nerozumiem vôbec.

    Diety sa rátajú nasledovne: Počet dni strávené na služobnej ceste x prislúchajúce stravne na deň podľa zákona

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Ak klient pracuje celý rok v ČR závisla činnosť akým kurzom prekurzovať potvrdenie. Otázka: Posledný deň v roku alebo priemer kurzov za celý rok????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    natkov Pozri príspevok
    Ak klient pracuje celý rok v ČR závisla činnosť akým kurzom prekurzovať potvrdenie. Otázka: Posledný deň v roku alebo priemer kurzov za celý rok????
    Priemerný ročný kurz NBS.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    POMOC. Nahodila som čísla czk prekurzované na SKK do ALFY typA a vychádza známemu platiť 11 tisíc. Skúste ma skontrolovať.
    Starobný dôchodca od 1.1.2007. Závisla činnosť v ČR
    HP 157188 SKK
    Poistné 19658 SKK
    ZD 137530 SKK
    Daň 15021 SKK

    Zapísanie diét do peňažného denníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.