Zavrieť

Porady

Opravné daňové priznanie

Vie mi niekto prosím poradiť ako vypísať opravné daňové priznanie typ B, ktoré chcem podať ešte do 31.03. V riadnom daňovom priznaní so mala daň, ktorú som už zaplatila a teraz neviem do ktorého riadku táto daň ide v opravnom daňovom priznaní, v ktorom mám nižšiu daň a aby mi vyšiel preplatok na dani(alebo ako to má vlastne byť)Vopred dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    hannahg Pozri príspevok
    Vie mi niekto prosím poradiť ako vypísať opravné daňové priznanie typ B, ktoré chcem podať ešte do 31.03. V riadnom daňovom priznaní so mala daň, ktorú som už zaplatila a teraz neviem do ktorého riadku táto daň ide v opravnom daňovom priznaní, v ktorom mám nižšiu daň a aby mi vyšiel preplatok na dani(alebo ako to má vlastne byť)Vopred dík.
    Opravné daňové priznanie vypíšeš, ako keby si robila riadne.
    Daň , ktorú si už zaplatila na základe riadneho tam neuvádzaš.

    Ak si zaplatila pôvodne menšiu daň, tak len doplatíš.
    Ak väčšiu, tak si rozdiel listom požiadaj o vrátenie.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    Preplatok po opravnom DP treba ziadat od DU listom?
    Mam takyto pripad - minuly rok otec podaval opravne DP za 2006, pretoze si tam nezaratal preddavok na dani, na zaklade toho ho z DU vyzvali, aby prisiel podpisat opravne DP, on prisiel, podpisal, ale peniaze naspat nedostal. Tento rok mu robim DP ja, nech v tom ma konecne poriadok. Co mam teraz urobit, napisat list so ziadostou o vratenie toho preddavku? Prip. mozem o tento preddavok znizit tohtorocnu dan? (To asi nie, ze, kedze preddavok bol zaplateny v r. 2006) Poradite? Dakujem

    valimeka je offline (nepripojený) valimeka

    valimeka
    Viete mi prosim poradit - ak podam opravne dan. priznanie musim podat aj nanovo vykazy?
    Dakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    valimeka Pozri príspevok
    Viete mi prosim poradit - ak podam opravne dan. priznanie musim podat aj nanovo vykazy?
    Dakujem
    Pokiaľ sa vo výkazoch nič nemenilo, netreba.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    podala som daňové priznanie, v ktorom si SZČO neuplatnila daňový bonus na ktorý má nárok a teraz zistila, že ho neuplatňoval ani manžel. Je možné teraz podať opravné daňové priznanie v správnom znení a zaplatiť daň v správnej výške skôr ako doručí opravné priznanie alebo zaplatiť výšku dane z pôvodného priznania a rozdiel z daňového bonusu vyžiadať dodatočne

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    ada159 Pozri príspevok
    podala som daňové priznanie, v ktorom si SZČO neuplatnila daňový bonus na ktorý má nárok a teraz zistila, že ho neuplatňoval ani manžel. Je možné teraz podať opravné daňové priznanie v správnom znení a zaplatiť daň v správnej výške skôr ako doručí opravné priznanie alebo zaplatiť výšku dane z pôvodného priznania a rozdiel z daňového bonusu vyžiadať dodatočne
    Do 31.3.2008 t.j. v pondelok je posledný deň na podanie DP, to znamená , že do tohto termínu môže podať ešte opravné DP a daň uhradiť v ten istý deň podľa opravného DP.
    Ak to nestihne, po 31.3., podať dodatočné DP a vyžiadať DB.
    Daň uhradiť podľa riadneho DP do 31.3.2008.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Prosím, poradte mi... zistila som si malú chybku a tak musím podať opravné DP, pretože toto zlé som podala 09/03/2009. Je nejaká pokuta, keď to podám ešte riadne do konca marca??? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    Prosím, poradte mi... zistila som si malú chybku a tak musím podať opravné DP, pretože toto zlé som podala 09/03/2009. Je nejaká pokuta, keď to podám ešte riadne do konca marca??? ďakujem
    NIe, nie je.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    V pripade zistenia tej malej chyby je potrebne podat aj opraveny vykaz ziskov a suvahu alebo len opravne danove priznanie? Zatial sa mi neprihodila takato nehoda, ale clovek nikdy nevie, co sa moze vyvrbit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.