Zavrieť

Porady

Stravné lístky pri prechode nového roka

Dobrý deň, viem že je to trošku neskôr a spätne, ale v roku 2006 som kupoval stravné lístky to sa ešte účtovalo iba 55% z lístka ako prevádzková réžia, kúpil som ich v ten rok viac, ale na začiatku roka 2007 som ich normálne použil a na rok 2007 som si kúpil a dal do nákladov lístky neskôr, ale otázka znie, že v roku 2006 som si ich mohol dať do nákladov aj keď iba 55% z celej ceny lístku nie? Aj keď som časť z nich použil až v roku 2007. Alebo to čo kúpim v roku 2006 musím spotrebovať v roku 2006? VEĽKÁ VĎAKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    int Pozri príspevok
    Dobrý deň, viem že je to trošku neskôr a spätne, ale v roku 2006 som kupoval stravné lístky to sa ešte účtovalo iba 55% z lístka ako prevádzková réžia, kúpil som ich v ten rok viac, ale na začiatku roka 2007 som ich normálne použil a na rok 2007 som si kúpil a dal do nákladov lístky neskôr, ale otázka znie, že v roku 2006 som si ich mohol dať do nákladov aj keď iba 55% z celej ceny lístku nie? Aj keď som časť z nich použil až v roku 2007. Alebo to čo kúpim v roku 2006 musím spotrebovať v roku 2006? VEĽKÁ VĎAKA
    Za rok 2006 si si mohol zúčtovať vo výdavkoch ovpl.základ dane iba počet SL zodpovedajúci počtu "odprac." dní v roku 2006 /55% z ceny SL./ Ostatné SL môžeš zúčtovať interným dokladom v roku 2007 - max. 89sk/1 SL.

    --------
    Veronika

    int je offline (nepripojený) int

    int
    No viem, že spätne účtovať nemôžem, takže sa tam rátajú iba odpracované dni, takže to mám všetko ok, ale ešte v decembri som kúpil 60 lístkov na január - marec 2007, ale zaúčtoval som ich už v 2006 bo v 2007 by som sa ku kúpe lístkom dostal až niekedy 3.1 a to mám už 2x89,- Sk preč, takže som to kúpil už v 2006. Takže ako to mám teraz spraviť? Mám to nechať zaúčtované v 2006, lebo tým interným neviem ako by som to spravil. Vďaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    int Pozri príspevok
    No viem, že spätne účtovať nemôžem, takže sa tam rátajú iba odpracované dni, takže to mám všetko ok, ale ešte v decembri som kúpil 60 lístkov na január - marec 2007, ale zaúčtoval som ich už v 2006 bo v 2007 by som sa ku kúpe lístkom dostal až niekedy 3.1 a to mám už 2x89,- Sk preč, takže som to kúpil už v 2006. Takže ako to mám teraz spraviť? Mám to nechať zaúčtované v 2006, lebo tým interným neviem ako by som to spravil. Vďaka
    V roku 2006 to môžeš nechať, ak si ich už kúpil, ale ich nákup je VNOZD. Výdavkom OZD budú až od 1.1.2007( samozrejme za každý odpracov.deň)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    int Pozri príspevok
    No viem, že spätne účtovať nemôžem, takže sa tam rátajú iba odpracované dni, takže to mám všetko ok, ale ešte v decembri som kúpil 60 lístkov na január - marec 2007, ale zaúčtoval som ich už v 2006 bo v 2007 by som sa ku kúpe lístkom dostal až niekedy 3.1 a to mám už 2x89,- Sk preč, takže som to kúpil už v 2006. Takže ako to mám teraz spraviť? Mám to nechať zaúčtované v 2006, lebo tým interným neviem ako by som to spravil. Vďaka
    Kúpu si musel účtovať v roku 2006,lebo vtedy si ich zaplatil, ale mal to byť výdavok neovpl.základ dane. Ty si z nich zrejme 55 % uplatnil v daňových výdavkoch.

    -------
    Veronika

    int je offline (nepripojený) int

    int
    Tak ako vravis, tych 55 + poplatky som dal ako dan. vydavok a zvysok neopl. zaklad dane, je to chyba? Mam to dat komplet celych 60 listkov ako neoplyv. a vy... sa na to? Vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    int Pozri príspevok
    Tak ako vravis, tych 55 + poplatky som dal ako dan. vydavok a zvysok neopl. zaklad dane, je to chyba? Mam to dat komplet celych 60 listkov ako neoplyv. a vy... sa na to? Vdaka
    No, chyba to je, celá hodnota mala byť VNOZD roku 2006.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    int Pozri príspevok
    Tak ako vravis, tych 55 + poplatky som dal ako dan. vydavok a zvysok neopl. zaklad dane, je to chyba? Mam to dat komplet celych 60 listkov ako neoplyv. a vy... sa na to? Vdaka
    Ak si to chceš uplatniť vo výdavkoch r.2007, mal by si podať dodatočné DP za r.2006. Neviem či ti takáto malá suma stojí za tú robotu
    /daňoví kontrolori sa pri príp. kontrole potešia, že aspoň niečo nájdu a budú spokojní/


    -------
    Veronika

    int je offline (nepripojený) int

    int
    Ale ja to potom nexapem, spatna uctovat listky nemozem, dopredu tiez nie, tak potom iba v ten dany den teda prveho v mesiaci musim si ich objednat vyplatit a aj ist pre ne aby to bolo vsetko v poriadku? Bo ja som to robil prave kvoli tomu aby som si co najviac mohol dat do uctovnictva teda aby som mohol listky mat od 1.1.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    int Pozri príspevok
    Ale ja to potom nexapem, spatna uctovat listky nemozem, dopredu tiez nie, tak potom iba v ten dany den teda prveho v mesiaci musim si ich objednat vyplatit a aj ist pre ne aby to bolo vsetko v poriadku? Bo ja som to robil prave kvoli tomu aby som si co najviac mohol dat do uctovnictva teda aby som mohol listky mat od 1.1.
    Lístky si dopredu kúpiť môžeš, len v danom roku môžeš zúčtovať v nákladoch len toľko, koľko dní si "odpracoval". Ostatné ti mali zostať na zásobe. Chybu si urobil, že si zaúčtoval do nákladov 55 % ceny všetkych nakúpených SL v r.2006. Mal to byť výdavok neovplyvňujúci základ dane, ako sa ti to snažíme vysvetliť v niekoľkých príspevkoch.

    -------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.