Zavrieť

Porady

Príjmy z Anglicka

Zdravím,
prosím Vás, jedna známa robí v Anglicku od mája 2007, na daňovom úrade jej povedali, že si musí podať daňové priznanie A z príjmov v zahraničí. Čo k tomu potrebuje? Stačia výplatné pásky, kedže oni dostávajú mzdu každý týždeň. Čo mám na tých páskach zrátať?
Ďakujem, potrebujem to súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Kukučka, nejde tvoj priložený link rozbaliť...

    Tak odpoviem v krátkosti ja.
    Ja som dostala od svoje klientky tiež len výplatné pásky. Z tých som si prepočítala hrubú mzdu, odvody SP a ZP a daň. Prepočítala som to priemerným ročným kurzom GBP z NBS za rok 2007. Tento príjem zahrnieš v riadku 32 DP typ A, v riadku 33 uvedieš povinné poistné. Tieto príjmy sú vyňatými príjmami zo zahraničia /r. 46/, tzn., že len informuješ v DP o týchto príjmoch. Ak budeš takéto DP vypĺňať na stránke www.drsr.sk, všetko Ti to samo pekne prepočíta.
    V oddieli IX uvedieš v poznámkach aký kurz si použila.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Pukluš Pozri príspevok
    Ďakujem pekne.
    Ale čo je na tých páskach hrubá mzda a čo sú odvody?
    Pukluš, pekne si Ty zavolaj majiteľku výplatných pásiek, nech Ti to vysvetlí. Hádam tým páskam rozumie.

    jim_bim je offline (nepripojený) jim_bim

    jim_bim
    Dobry den zelam, mam taku dilemu ci mam alebo nemam podat DP. Moja situacia za rok 2007 v skratke:

    - v roku 2007 som koncil strednu skolu, v maji som zmaturoval, cize ak sa nemylim, az do konca augusta som mal status studenta...?
    - od polovice juna do polovice septembra som bol v Anglicku kde som pracoval pre anglicke pracovne agentury.
    - na Slovensko som sa vratil v polovici septembra a od vtedy som bol nezamestnany na urade prace az do konca roka... cize pocas roku 2007 som na slovensku nemal ziadne prijmy, len pocas leta v anglicku

    Musim podat DP na slovensku, ked mi v anglicku strhavali dane? Problem je aj v tom, ze ako doklady mam len anglicke vyplatne pasky, tlacivo P45 ani P60 nemam.
    Vopred vam velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, lebo uz nie je vela casu

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Pukluš Pozri príspevok
    Ďakujem pekne.
    Ale čo je na tých páskach hrubá mzda a čo sú odvody?
    pravdepodobne gross pay je hrubá mzda,
    N.I. sú odvody
    Tax je daň, ale tú v DP nepotrebuješ.

    jim_bim je offline (nepripojený) jim_bim

    jim_bim
    Dobry den zelam, mam taku dilemu ci mam alebo nemam podat DP. Moja situacia za rok 2007 v skratke:

    - v roku 2007 som koncil strednu skolu, v maji som zmaturoval, cize ak sa nemylim, az do konca augusta som mal status studenta...?
    - od polovice juna do polovice septembra som bol v Anglicku kde som pracoval pre anglicke pracovne agentury.
    - na Slovensko som sa vratil v polovici septembra a od vtedy som bol nezamestnany na urade prace az do konca roka... cize pocas roku 2007 som na slovensku nemal ziadne prijmy, len pocas leta v anglicku

    Musim podat DP na slovensku, ked mi v anglicku strhavali dane? Problem je aj v tom, ze ako doklady mam len anglicke vyplatne pasky, tlacivo P45 ani P60 nemam.
    Vopred vam velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, lebo uz nie je vela casu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.