Zavrieť

Porady

Výherné hracie automaty(VHA) a DP

Ahojte,riesila som tu problematiku VHA a registracna povinnost.
ale este raz surne potrebujem poradit!!!
strucne popisem situaciu:
Ide o prevadzkovanie krcmy, ktora ma v príjmoch aj spominany
podiel z výhier na automatoch,
tržbu z vyherných automatov
ako aj prijem za prevadzkovanie vyhernych automatov...
.
tieto sa nezahrnaju do obratu pre registracnu povinnost DPH
(1,5 mil za 12 mes) ak su na zaklade mandatnej zmluvy
v PD som ich uviedla normalne ako ine zdanitelne prijmy

A co pri vyplnani danoveho priznania? Mam ich tam nejako rozlisit alebo mozu ostat spolu s prijmom zo zivnosti v oddiely VI????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Aj ja som dala tieto príjmy V DP ako príjmy zo živnosti/mám TIPOS/.
    Neviem,či je to správne.Možno sa nám ozve niekto ,kto má s týmto skúsenosti.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ak má túto činnosť v živnosti, tak normálne do príjmov zo živnosti. Aj ja mám TIPOS a dávam to normálne do príjmov.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Martin1998 Pozri príspevok
    Aj ja som dala tieto príjmy V DP ako príjmy zo živnosti/mám TIPOS/.
    Neviem,či je to správne.Možno sa nám ozve niekto ,kto má s týmto skúsenosti.
    dakujem..teraz tak rozmyslam ze doteraz som sa ani ja netrapila nad tym a bezne som tieto prijmy davala do inych zdan.prijmov, nasledne do vykazu o PaV a takisto v DP ako prijmy zivnosti,
    ale tento rok prijmy zdanovane spolu prekrocili 1,5 mil, a to mi pripada ako pozvanka pre danovy urad ze sme prekrocili obrat pre registraciu DPH, lebo nikde nevidno ze v tom su prijmy ktore neratam do obratu 1,5 mil. Sk
    To je ok?

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    zuhl Pozri príspevok
    Ak má túto činnosť v živnosti, tak normálne do príjmov zo živnosti. Aj ja mám TIPOS a dávam to normálne do príjmov.
    a ste platcovia dph? riesili ste v suvislosti s tym registracnu povinnost?

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    zuhl Pozri príspevok
    My už sme platci DPH.
    takze na mojom mieste by ste boli kludni? nebude nas nahanat DU ze mame v prijomch 1 578 000 sk a nezaregistrovali sme sa?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Tita Pozri príspevok
    takze na mojom mieste by ste boli kludni? nebude nas nahanat DU ze mame v prijomch 1 578 000 sk a nezaregistrovali sme sa?
    Zákon o DPH, registračná povinnosť.
    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    proste skor ako ste sa stali platcami predpokladam ze ste tiez mali podobny problem kedyprijmy presiahnu 1,5 mil sk
    mali ste tiez v DP predtym tak ako ja napr nad 1,5 mil.sk v prijmoch zo zivnosti a bolo to ok?

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    este doplnim:
    ja si teda uvedomujem ze mame prijmy ktore sa zapocitavaju do obratu cca 1 178 000sk a zvysok z vyhernych automatov
    ale ako im to ukazat? netreba to nikde spomenut?

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    teraz dosiel rozureny krcmar ze mam prerobit DP ze to ani nenesie na DU lebo uvidia viac ako 1 500 000 v prijmoch zo zivnosti ( riadok2 oddielu VI DPFO)
    a budu pokutovat ze nieje zaregistrovany ako platca DPH, lebo tam nikde nevidai ze v tom su aj prijmy z automatov
    prosimmmm odobrite mi to niekto((((

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    nieje tu nik kto uctuje krcmu v JU ktora nie je platcom DPH a ma prijmy z vyhernych automatov?

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Tita Pozri príspevok
    teraz dosiel rozureny krcmar ze mam prerobit DP ze to ani nenesie na DU lebo uvidia viac ako 1 500 000 v prijmoch zo zivnosti ( riadok2 oddielu VI DPFO)
    a budu pokutovat ze nieje zaregistrovany ako platca DPH, lebo tam nikde nevidai ze v tom su aj prijmy z automatov
    prosimmmm odobrite mi to niekto((((


    Môžeš napísať ako si dopadla s krčmárom ? Prerobila si mu to DP?

    xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

    xoxolushka
    Tak tento rok riešim tento problém ja,,,prosím TITA ako ste dopadli na daňovom, ako ste to spravili??? Vďaka TIPOSU máme príjem 1.510.000,- a to sme len teraz spracovali podklady, takže sme mali byť podľa neho prihlasený už v januári

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    príjmy z prevádzkovania VA sú síce príjmom podľa § 6 zákona, ale z hľadiska dph sú tieto príjmy oslobodené, tzn. nevstupujú do obratu pre registráciu dph,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.