Zavrieť

Porady

SZCO a mesacne preddavky na dan. Odkedy a kolko ?

Dobry den,

Som SZCO a zacal som podnikat od juna 2007 takze dokopy 7 mesiacov v roku 2007. Vyslo mi, ze budem musiet platit mesacne preddavky na dan ale na danovom urade mi nevedeli povedat ze kolko mesacne ani to presne ze odkedy. Mam tu teda 2 otazky, na ktore prosim odpoved:

1. Ako si vypocitam presne sumu ktoru mam platit mesacne ako preddavok na dan ?
2. Je potrebne to zaplatit aj spatne od januara (kedze toto je moje prve DP zatial som nic neplatil) alebo staci ak prvu splatku zaplatim teraz v marci za marec ?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozko1975 je offline (nepripojený) jozko1975

    jozko1975
    Pozeral som sa na prispevky v tej teme a co som si ako tak ujasnil je to, ze preddavky zacnem platit az od marca a netreba spatne od januara.
    Ale stale mi nie je jasny vzorec ako to vypocitam.

    Teda podla toho co som cital v zakone:
    (Danova povinnost za rok 2007 / pocet mesiacov podnikania v roku 2007) x 12 a z toho platim 1/12 mesacne

    Neviem ale ci sa tam odpocitava nejaky danovy bonus na dieta alebo nie a podobne veci...

    Vie mi niekto poradit ? Vdaka.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    jozko1975 Pozri príspevok
    Pozeral som sa na prispevky v tej teme a co som si ako tak ujasnil je to, ze preddavky zacnem platit az od marca a netreba spatne od januara.
    Ale stale mi nie je jasny vzorec ako to vypocitam.

    Teda podla toho co som cital v zakone:
    (Danova povinnost za rok 2007 / pocet mesiacov podnikania v roku 2007) x 12 a z toho platim 1/12 mesacne

    Neviem ale ci sa tam odpocitava nejaky danovy bonus na dieta alebo nie a podobne veci...

    Vie mi niekto poradit ? Vdaka.
    V príspevku č. 2 máš link, kde sa o tom dočítaš.

    SZCO a mesacne preddavky na dan. Odkedy a kolko ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.