Zavrieť

Porady

zdanenie príjmov z ČR - stolár

Robím učtovnictvo pre stolára - szčo. Trvalý pobyt má na Slovensku. Robí práce aj v ČR, ale nie viac ako 183 v roku. Ako szčo má príjmy výhradne vo forme uhradených faktúr na bežnom účte. Čiže žiadne zdanenie v ČR. Ako má zdaniť tieto príjmy a do ktorej kolonky na DP ich má uveisť? Čítal som príspevky ohľadom príjmov zo zahraničia, ale všade sa hovorí o zamedzení dvojitého zdanenia - čo s týmto prípadom nesúvisí, kedže v ČR neplatil žiadnu daň.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Neviem či som to dobre pochopila, stolár pracuje ako szčo na našu živnosť a príležitostne vykonáva práce v ČR, ktoré si vyfakturuje v slovenských korunách a oni mu to uhradia na jeho bežný účet????

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    všetko sa robí tak isto ako keby pracoval len na Slovensku,len ak má príjem v CZ tak ich prepočítaš kurzom na SK

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    dakujem, tak som to aj spravil!!!!!!!!!

    príjmy mal vo výške cca 800 tis Sk. Výdaje okolo 250 tis. Sk. Takže som použil 60% paušálne. Dan mi vyšla cca 35.000 Sk.
    Uplatnil som všetky nezd. časti - na danovnika, na manzelku.

    Dal si vypočítať daň aj u známej na DU. Teraz mi zavoval, že mu vyrátala, že nemusí platit žiadnu dan. Ako k tomu dospela on nevie. Neviete mi niekto poradit ako mohla dospiet k tomu, že žiadnu daň nemusí platiť? Pre mna je to záhada.
    Dakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ˇVyplníš DP typu B a nerobíš s týmto prípadom vôbec nič. Ak robíš paušálne výdavky tak môžeš uplatniť 60% výdavky.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    dede2 Pozri príspevok
    dakujem, tak som to aj spravil!!!!!!!!!

    príjmy mal vo výške cca 800 tis Sk. Výdaje okolo 250 tis. Sk. Takže som použil 60% paušálne. Dan mi vyšla cca 35.000 Sk.
    Uplatnil som všetky nezd. časti - na danovnika, na manzelku.

    Dal si vypočítať daň aj u známej na DU. Teraz mi zavoval, že mu vyrátala, že nemusí platit žiadnu dan. Ako k tomu dospela on nevie. Neviete mi niekto poradit ako mohla dospiet k tomu, že žiadnu daň nemusí platiť? Pre mna je to záhada.
    Dakujem
    Tak nech si dá urobiť DP panej na DÚ.....

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    balunka Pozri príspevok
    všetko sa robí tak isto ako keby pracoval len na Slovensku,len ak má príjem v CZ tak ich prepočítaš kurzom na SK
    Co by sa zmenilo, keby takmer celý rok pracoval v ČR /aj býval/, ale platby na faktúry by mu posielali na domáci účet v SR. Tiež by som to bral tak ako keby pracoval na Slovensku?

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    balunka Pozri príspevok
    všetko sa robí tak isto ako keby pracoval len na Slovensku,len ak má príjem v CZ tak ich prepočítaš kurzom na SK
    Co by sa zmenilo, keby takmer celý rok pracoval v ČR /aj býval/, ale platby na faktúry by mu posielali na domáci účet v SR. Tiež by som to bral tak ako keby pracoval na Slovensku?

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    Keby bol občanom SR a pracoval by v ČR viac ako 183 dní ,musel by si v ČR zriadiť stálu prevázkareň.
    Ak by v ČR mal aj trvalý pobyt ,tak to už neviem,ale podľa mňa by mesel zdaňovať v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.