Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva-uzávierkové práce

Prosím poraďte. Mám riadny TPP (zamestnávateľ mi robil ročné zúčtovanie). Môžem uzatvoriť príkaznú zmluvu na 40.000 Sk na uzávierkové účtovné práce (jednorázová činnosť na pokyn príkazcu na mojom vlastnom PC s mojími pracov.pomôckami t.j. nezávisle na zadávateľovi)?
A čo s daňou z príjmu? Musím príjem priznať v DP 2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ?Martina Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Mám riadny TPP (zamestnávateľ mi robil ročné zúčtovanie). Môžem uzatvoriť príkaznú zmluvu na 40.000 Sk na uzávierkové účtovné práce (jednorázová činnosť na pokyn príkazcu na mojom vlastnom PC s mojími pracov.pomôckami t.j. nezávisle na zadávateľovi)?
    A čo s daňou z príjmu? Musím príjem priznať v DP 2007?
    ...ak by to bol príjem podľa § 8 ods. 1 písm . a), tak do výšky 24900,- je oslobodený.....a zbytok by si musela v DP zdaniť.

    zákon:
    h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima
    39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životnéhominima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

    Hubka je offline (nepripojený) Hubka

    Hubka
    Ja som cez príkaznú zmluvu spracovala synovi účtovníctvo, mal za daný rok aj daňovú kontrolu, ktorá mu to uznala za daňový výdavok.

    Príkazná zmluva-uzávierkové práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.