Zavrieť

Porady

Odklad zaplatenia dane z príjmu

Keď mám iba časť peňazí na zaplatenie dane z príjmu.

Čo všetko musím urobiť, aby ostatnú daň som mohla zaplatiť na splátky.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.



Enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Enyma Pozri príspevok
    Keď mám iba časť peňazí na zaplatenie dane z príjmu.

    Čo všetko musím urobiť, aby ostatnú daň som mohla zaplatiť na splátky.


    Za všetky príspevky vopred ďakujem.



    Enyma
    V prvom rade skúsiť požiadať DÚ o odklad.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ten odklad platenia dane nie je až taký jednoduchý, prináša dosť roboty, možno neskôr i problémov

    § 59
    Odklad platenia a povolenie splátok

    (1) Na žiadosť daňového subjektu môže správca dane, ktorým je obec, povoliť odklad platenia dane, ktorej správu vykonáva, alebo platenie tejto dane v splátkach, ak by bolo neodkladné zaplatenie dane spojené s vážnou ujmou daňového subjektu. Ak ide o inú daň ako podľa prvej vety, môže daňový úrad alebo colný úrad povoliť na základe žiadosti daňového subjektu odklad platenia tejto dane alebo jej platenie v splátkach.

    (2) Správca dane môže povoliť odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach, len ak dlžná suma bude zabezpečená podľa tohto zákona (§ 71) alebo niektorým zo spôsobov zabezpečenia záväzkov podľa osobitného zákona.12b)

    (3) Ak daňový subjekt žiada o povolenie odkladu platenia dane z príjmov alebo dane z pridanej hodnoty, alebo spotrebných daní alebo o povolenie platenia týchto daní v splátkach,, predloží analýzu svojej finančnej a ekonomickej situácie.

    (4) Odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach môže správca dane povoliť najviac na dvanásť mesiacov odo dňa splatnosti dane alebo rozdielu dane.

    (5) Odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach môže správca dane povoliť najskôr odo dňa doručenia rozhodnutia o povolení odkladu platenia dane alebo rozhodnutia o povolení platenia dane v splátkach.

    (6) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daňový subjekt počas povoleného odkladu platenia dane alebo platenia dane v splátkach dodrží určené podmienky.

    (6) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daňový subjekt dodrží tieto podmienky:
    a) zaplatí odloženú daň vo výške a v lehote určenej v rozhodnutí správcu dane,
    b) zaplatí počas povoleného platenia dane v splátkach všetky splátky vo výške a v lehote určenej v rozhodnutí správcu dane.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Kedy mám podať žiadosť ?
    Daňové priznanie podám napr. 30. 03. 2009. Daň mám uhradiť k 31.03.2009.
    Ale ja neuhradím a podám si žiadosť o úhradu dane v splátkach (alebo odklad platenia). Kým rozhodnú budú mi "nabiehať" penále ?

    Odklad zaplatenia dane z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.