Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

SZČO podnika od augusta 2008. V mesiaci maj pracoval v jednej firme na DoVP kde mal prijem 8890 Sk a preddavkova dan bola 1689. Ide si uplatnovat pausalne vydavky 40%. Vystavene fa v roku 2007 boli na 61000, jeho prijem v roku 2007 zo zivnosti bol 49500. Do zdravotnej poistovni odviedol 3192,- Sk, ostatne odvody do ZP zaslal az v roku 2008. Na dieta si ide douplatnovat 3 mesiace danovy bonus, ostatne mesiace si uplatnovala manzelka.

Ak som dobre vyplnila danove priznanie tak mi vyslo, ze dan nezaplati ziadnu a vratia mu preddavkovu dan vo vyske 1689,- Sk a aj danovy bonus vo vyske 1620,- Sk.

Prosim moze mi niekto povedat ci som to vyratala spravne. Dakujem. velmi by ste mi pomohli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dostane aj daň aj DB späť, nakoľko celoročné príjmy sú nižšie ako nezdaniteľná čiastka.

    Bambulka192 je offline (nepripojený) Bambulka192

    Bambulka192
    Dakujem za rychlu odpoved. Este sa chcem ujistit ci sa do prijmov zapocitavaju iba tie prijmy, ktore napr. prisli na na ucet v roku 2007 alebo sa zohladnuju vsetky vystavene fa v roku 2007. a co odvody? iba tie co boli fyzicky zaplatene alebo vsetky ktore sa mali zaplatit?

    Bambulka192 je offline (nepripojený) Bambulka192

    Bambulka192
    a este posledna otazka mam zaskrtnut to policko - pri prijmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov a preukazatelne zaplatene poistne a príspevky vo výske 3192,- Sk alebo to druhe???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bambulka192 Pozri príspevok
    a este posledna otazka mam zaskrtnut to policko - pri prijmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov a preukazatelne zaplatene poistne a príspevky vo výske 3192,- Sk alebo to druhe???
    To prvé, a do chlievika zapíšeš skutočne zaplatené poistné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.