Zavrieť

Porady

Výdavky, tech.zhodnotenie, materiál ??

Pekný podvečer všetkým nám, usilovným ktorí ešte posledné hodiny venujú uzatváraniu účtovného roka a vyplňaniu daňových priznaní. Ja som už riadne unavená a zúfalá -neviem si rady s výdavkami ktoré neviem kam zaradiť. SÚ TO:
  1. drvené kamienky
  2. lepidlo na dlažbu vonkajšiu
  3. cement, unimalt, vápený hydrát, profix
  4. oceľová posuvná brána na pohon
  5. predajný odpad šindle
  6. dvere do garáže, kľučka na dvere
  7. elektr.vypínač, zásuvky, ističe,svietidlá -na dvor a do garáže
  8. profilové drevo, obrubník
  9. montážna pena
  10. zámocká dlažba
Garáž je mimo budovy kancelárie a skladu, ale na tom istom dvore. Aby ste boli v obraze, SZČO odpisuje už skolaudovanú budovu (kancelárie, sklady,garáž) a tento rok sa druhý raz odpisuje v pomere 1/20. Karta HIM a odpisový plán je hotový. Ale chcem sa spýtať či menované výdavky mám zaradiť hneď do nákladov, alebo ako technické zhodnotenie budovy. Prípadne zvlásť ako drobná stavba -garáž? Všetko sa to týka dvora, brány, garáže. Diky straaaašššne . Každá rada nad zlato.
Som Vám všetkým vďačná už teraz.
Usporiadat
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

cucor. Pozri príspevok
Pekný podvečer všetkým nám, usilovným ktorí ešte posledné hodiny venujú uzatváraniu účtovného roka a vyplňaniu daňových priznaní. Ja som už riadne unavená a zúfalá -neviem si rady s výdavkami ktoré neviem kam zaradiť. SÚ TO:
  1. drvené kamienky
  2. lepidlo na dlažbu vonkajšiu
  3. cement, unimalt, vápený hydrát, profix
  4. oceľová posuvná brána na pohon
  5. predajný odpad šindle
  6. dvere do garáže, kľučka na dvere
  7. elektr.vypínač, zásuvky, ističe,svietidlá -na dvor a do garáže
  8. profilové drevo, obrubník
  9. montážna pena
  10. zámocká dlažba
Garáž je mimo budovy kancelárie a skladu, ale na tom istom dvore. Aby ste boli v obraze, SZČO odpisuje už skolaudovanú budovu (kancelárie, sklady,garáž) a tento rok sa druhý raz odpisuje v pomere 1/20. Karta HIM a odpisový plán je hotový. Ale chcem sa spýtať či menované výdavky mám zaradiť hneď do nákladov, alebo ako technické zhodnotenie budovy. Prípadne zvlásť ako drobná stavba -garáž? Všetko sa to týka dvora, brány, garáže. Diky straaaašššne . Každá rada nad zlato.
Som Vám všetkým vďačná už teraz.
Podľa toho v akej cene sú výdavky. Ak sú v cene do 30 tisíc je to materiál
ak nad 30 tis. potom technické zhodnotenie
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

Antonia1 Pozri príspevok
Podľa toho v akej cene sú výdavky. Ak sú v cene do 30 tisíc je to materiál
ak nad 30 tis. potom technické zhodnotenie
Diky Antonia, ale myslíš cenu každého z nich zvlášť? Alebo všetkých dokopy? A ešte jedna otázka: platí to pre všetky uvedené výdavky?
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

posúvam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
posúvam

Vidíš ide to!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
Pekný podvečer všetkým nám, usilovným ktorí ešte posledné hodiny venujú uzatváraniu účtovného roka a vyplňaniu daňových priznaní. Ja som už riadne unavená a zúfalá -neviem si rady s výdavkami ktoré neviem kam zaradiť. SÚ TO:
  1. drvené kamienky
  2. lepidlo na dlažbu vonkajšiu
  3. cement, unimalt, vápený hydrát, profix
  4. oceľová posuvná brána na pohon
  5. predajný odpad šindle
  6. dvere do garáže, kľučka na dvere
  7. elektr.vypínač, zásuvky, ističe,svietidlá -na dvor a do garáže
  8. profilové drevo, obrubník
  9. montážna pena
  10. zámocká dlažba
Garáž je mimo budovy kancelárie a skladu, ale na tom istom dvore. Aby ste boli v obraze, SZČO odpisuje už skolaudovanú budovu (kancelárie, sklady,garáž) a tento rok sa druhý raz odpisuje v pomere 1/20. Karta HIM a odpisový plán je hotový. Ale chcem sa spýtať či menované výdavky mám zaradiť hneď do nákladov, alebo ako technické zhodnotenie budovy. Prípadne zvlásť ako drobná stavba -garáž? Všetko sa to týka dvora, brány, garáže. Diky straaaašššne . Každá rada nad zlato.
Som Vám všetkým vďačná už teraz.
Uvedený material bol použitý na postavenie novej samostatne stojacej budovy? Ak áno tak by som to zaradiľ ako samostatnú budovu a odpisoval.

Ide o drobnú stavbu, bez potreby staebného povolenia, alebo s povolením?
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Ak nevieš, opýtaj sa SZČO - na čo to bolo. Ak je dátum nákupu rovnaký, alebo veľmi blízko seba - uvažovala by som, že to bolo použité na jednu vec, alebo "akciu". Potom by so zrátala, aká je celková suma týchto výdavkov. Ak nad 30.000 - ja by som radšej dala technické zhodnotenie.
Lebo na samostatnú budovu sa mi to zdá zase málo.
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

smith Pozri príspevok
Uvedený material bol použitý na postavenie novej samostatne stojacej budovy? Ak áno tak by som to zaradiľ ako samostatnú budovu a odpisoval.

Ide o drobnú stavbu, bez potreby staebného povolenia, alebo s povolením?
Diky Smith.
Ide o samostatnú budovu na tom istom dvore kde sú sklady a kancelárie. A nebolo treba stavebné povolenie. Takže podľa teba tento všetok materiál zhrnúť a jednou sumou zaradiť do HIM a odpisovať ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
Diky Smith.
Ide o samostatnú budovu na tom istom dvore kde sú sklady a kancelárie. A nebolo treba stavebné povolenie. Takže podľa teba tento všetok materiál zhrnúť a jednou sumou zaradiť do HIM a odpisovať ?
Áno. Stavba má pevné základy, alebo je len dočasná?
Je to dôležité na zaradenie do odpisových skupín.
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

smith Pozri príspevok
Áno. Stavba má pevné základy, alebo je len dočasná?
Je to dôležité na zaradenie do odpisových skupín.
Nie je dočasná, normálna murovaná garáž (so strechou). Dobre zrátam to spolu a zaradím do HIM. Len mi nie je jasné, či naozaj to všetko spolu. Veď napr. drvené kamienky, obrubník, lepidlo na dlažbu.. to je na dvor-okolie garáže aj domu. A zámocká dlažba?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
Nie je dočasná, normálna murovaná garáž (so strechou). Dobre zrátam to spolu a zaradím do HIM. Len mi nie je jasné, či naozaj to všetko spolu. Veď napr. drvené kamienky, obrubník, lepidlo na dlažbu.. to je na dvor-okolie garáže aj domu. A zámocká dlažba?
Treba to rozložiť, čo išlo konkrétne na garáž a čo na úpravu terénu okolo.
Garáž zaradiť a odpisovať 20 rokov. Zrejme má menej ako 25 m2, ak nebolo potrebné stav.povolenie.

Okolie - rekultivácia - terénne upravy neviem ako sa účtujú. Ak ide o danie do pôvodného stavu, tak do pôjde priamo do nákladov. Ak nie, tak budeš potrebovať radu skúsenejšieho, ako s tým nakladať.
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

smith Pozri príspevok
Treba to rozložiť, čo išlo konkrétne na garáž a čo na úpravu terénu okolo.
Garáž zaradiť a odpisovať 20 rokov. Zrejme má menej ako 25 m2, ak nebolo potrebné stav.povolenie.

Okolie - rekultivácia - terénne upravy neviem ako sa účtujú. Ak ide o danie do pôvodného stavu, tak do pôjde priamo do nákladov. Ak nie, tak budeš potrebovať radu skúsenejšieho, ako s tým nakladať.

Po zrátaní išlo na garáž len cca 27000,-Sk , aj tak zaradiť do HIM.?
A sorry,Smith myslela som že drobné stavby bez stav.povolenia sa odpisujú 12rokov. No, možno sa mýlim. Opravte ma aj ostatní ako to vlastne je?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

cucor. Pozri príspevok
Po zrátaní išlo na garáž len cca 27000,-Sk , aj tak zaradiť do HIM.?
A sorry,Smith myslela som že drobné stavby bez stav.povolenia sa odpisujú 12rokov. No, možno sa mýlim. Opravte ma aj ostatní ako to vlastne je?
Ako sa rozhodnete. Buď TZ, alebo priame náklady.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
Po zrátaní išlo na garáž len cca 27000,-Sk , aj tak zaradiť do HIM.?
A sorry,Smith myslela som že drobné stavby bez stav.povolenia sa odpisujú 12rokov. No, možno sa mýlim. Opravte ma aj ostatní ako to vlastne je?
Máš pravdu neuvedomil som si, že drobné staavby sa odpisujú iba 12 rokov.
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

betka Pozri príspevok
Ako sa rozhodnete. Buď TZ, alebo priame náklady.
Takže ak sa rozhodnem to priamo zahrnúť do nákladov, urobím to každý blok samostatne (je toho viac- počas celého roka) ak dobre chápem tak aj cement, aj šindle, aj posuvnú bránu, obrubník, dvere....... fakt všetko hneď do nákladov??? No, to by mi uľahčilo prácu, a aj SZČO sa poteží- lebo sa zníži ZD. no nie ?
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

posúvam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor. Pozri príspevok
Takže ak sa rozhodnem to priamo zahrnúť do nákladov, urobím to každý blok samostatne (je toho viac- počas celého roka) ak dobre chápem tak aj cement, aj šindle, aj posuvnú bránu, obrubník, dvere....... fakt všetko hneď do nákladov??? No, to by mi uľahčilo prácu, a aj SZČO sa poteží- lebo sa zníži ZD. no nie ?
Materiál v jednotlivých etapách bol použitý na tej istej budove počas roka?
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

atď.
smith Pozri príspevok
Materiál v jednotlivých etapách bol použitý na tej istej budove počas roka?
Ano, dá sa povedať ale to je diskutabilné, pretože podnikateľ robil počas celého roka vždy nejaké úpravy, v podstate po kolaudácii budovy skladov a kancelárii, ešte nemal hotovú garáž, dvor, bránu(oplotenie).Až tento rok začal dávať do poriadku aj vonkajšok a prístavbu garáže.....
Jednoducho povedané, robil naraz aj úpravu dvora napr.parkovisko pre obch. partnerov, zeleň, skalky, ale aj garáž, takže ťažko povedať či bol materiál použitý na tej istej budove alebo nie.
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

posúvam
0 0
cucor. cucor.

cucor. je offline (nepripojený) cucor.

Prosím o odpoveď . Celé poobede tu sedím aby som mohla konečne uzatvoriť to účtovníctvo. Čaká ma dlhý víkend. PROSÍM!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cucor.;69***5
atď.
Ano, dá sa povedať ale to je diskutabilné, pretože podnikateľ robil počas celého roka vždy nejaké úpravy, v podstate po kolaudácii budovy skladov a kancelárii, ešte nemal hotovú garáž, dvor, bránu(oplotenie).Až tento rok začal dávať do poriadku aj vonkajšok a prístavbu garáže.....
Jednoducho povedané, robil naraz aj úpravu dvora napr.parkovisko pre obch. partnerov, zeleň, skalky, ale aj garáž, takže ťažko povedať či bol materiál použitý na tej istej budove alebo nie.
cucor. Pozri príspevok
Prosím o odpoveď . Celé poobede tu sedím aby som mohla konečne uzatvoriť to účtovníctvo. Čaká ma dlhý víkend. PROSÍM!

Ťažko dať jednoznačnú odpoveď. Podľa mňa napríklad parkovisko je zmena techn.parametrov pozemku, teda buď samostatný majetok, alebo TZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať