Zavrieť

Porady

Preplatok DP PO

Firma dosiahla stratu. Zaplatila však daň z úrokov - riadok 830 daňového priznania vo výške 454 Sk. Uvediem to na riadku 901 ako preplatok dane. Nemá to nič spoločné s tým, že suma je menšia ako 500,- Sk, však? Ako to potom zaúčtujem 591/341? s mínusom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dalilada Pozri príspevok
    Firma dosiahla stratu. Zaplatila však daň z úrokov - riadok 830 daňového priznania vo výške 454 Sk. Uvediem to na riadku 901 ako preplatok dane. Nemá to nič spoločné s tým, že suma je menšia ako 500,- Sk, však? Ako to potom zaúčtujem 591/341? s mínusom?
    Uvedieš to ako preplatok v DP a po vrátení DÚ zaúčtuješ 221/341, resp. ako kompenzáciu s inou da§ou, ak sa tak stane ...

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Dakujem za odpoved, ked teraz rano citam ten mínus 591 ... , Boze, co som este tak do polnoci vcera zauctovala?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    chcela by som sa opýtať, či mi niekto poradí: daň 591/341, vyšlo mi v DP PO, že na základe platenia preddavkov by nám mali vrátiť daň, to zaúčtujem ako a cez ID?

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Pru Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať, či mi niekto poradí: daň 591/341, vyšlo mi v DP PO, že na základe platenia preddavkov by nám mali vrátiť daň, to zaúčtujem ako a cez ID?
    Interným dokladom len zaúčtuješ 591/341.
    Na účte 341 ti ostane pohľadávka. Ak ti DU vráti preplatok zaúčtuješ 221/341 a účet sa ti vyrovná

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    A vlastne zostatok účtu 341, máj tam zaplatené preddavky, čo mi robí vlastne sumu vyrátanej dane z min. roka?
    A keď si DU strhol z vrátenej dane doplatok preddavku na daň, s tým si neviem poradiť ako zaúčtovať.

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    591/341 sa zauctuje cela danova povinnost bez preddavkov. tie su uz zauctovane 341/221 a preto sa KZ 341 bude rovnat danovej povinnosti. ak bude zostatok aktivny, ide o preplatok, ktory DU vrati, inak danova povinnost, ktoru je potrebne do 31.3. cize dodnes uhradit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.