Zavrieť

Porady

rezerva na generálku stroja

ahojte, veľmi veľmi prosím o radu. Mám už urobenú závierku 2007, no konateľ si zmyslel, že nebude platiť veľké dane a prikázal urobiť rezervu na generálku stroja, nový stroj a zariadenie vo výške 240000. Nechápem dobre novému zákonu o rezervách od 01.01.2007,hlavne tým nedaňovým rezervám, môžem zaúčtovať 548/323, znížim si náklady a tým pádom aj daňovú povinnosť. Rezerva bude pravdepodobne použitá v 2008, lebo stroje sú naozaj zlé. Len mi prosím povedzte, či môžem takto zaúčtovať,ponížiť náklady a daň. Veľmi pekne ďakujem. mám túto rezervu označiť inak, aby mohla byť daňová? Skúste ma z tejto riadnej kaše dostať!!dvojča
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    dvojča Pozri príspevok
    ahojte, veľmi veľmi prosím o radu. Mám už urobenú závierku 2007, no konateľ si zmyslel, že nebude platiť veľké dane a prikázal urobiť rezervu na generálku stroja, nový stroj a zariadenie vo výške 240000. Nechápem dobre novému zákonu o rezervách od 01.01.2007,hlavne tým nedaňovým rezervám, môžem zaúčtovať 548/323, znížim si náklady a tým pádom aj daňovú povinnosť. Rezerva bude pravdepodobne použitá v 2008, lebo stroje sú naozaj zlé. Len mi prosím povedzte, či môžem takto zaúčtovať,ponížiť náklady a daň. Veľmi pekne ďakujem. mám túto rezervu označiť inak, aby mohla byť daňová? Skúste ma z tejto riadnej kaše dostať!!dvojča
    Podľa § 21 ods. 2 písm. j) zákona o dani z príjmov daňovým výdavkom nie je tvorba rezerv a opravných položiek s výnimkou podľa § 20 zákona o dani z príjmov. Tvorba rezervy na opravu strojov nie je uvedená medzi daňovo uznanými rezervami v § 20 ods. 9 ZoDP. Pokiaľ je cieľom tvorby účtovnej rezervy zníženie základu dane v r. 2007, nemá to zmysel, pretože vytvorená nedaňová rezerva je pripočítateľnou položkou k účtovnému hosp. výsledku pri vyčíslení základu dane.

    rezerva na generálku stroja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.