Zavrieť

Porady

kedy sa oplati s.r.o.

chcel by som poradit, podnikam zatial ako SZCO, kedy sa oplati zalozit s.r.o. ?
mam na mysli najma odvodove povinnosti, obmedzene rucenie nie je momentalne to kvoli comu by som to chcel spravit. dakujem
Usporiadat
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

s.r.o. sa ti oplati vtedy, ked ako SZCO zacnes mat "neprimerane" vysoke odvody do poistovni .... inymi slovami, ked zacnes mat dojem, ze do poistovni platis privela ) v s.r.o. mozes fungovat ako konatel, vyplatit si raz za rok podiel na zisku (odvedies len dan z prijmu a tusim zdravotne p.) ... atd.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalaia Pozri príspevok
s.r.o. sa ti oplati vtedy, ked ako SZCO zacnes mat "neprimerane" vysoke odvody do poistovni .... inymi slovami, ked zacnes mat dojem, ze do poistovni platis privela ) v s.r.o. mozes fungovat ako konatel, vyplatit si raz za rok podiel na zisku (odvedies len dan z prijmu a tusim zdravotne p.) ... atd.
Z podielu na zisku sa neplatia žiadne odvody.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Upresním: spoločník s.r.o. a konateľ s.r.o. neplatia z podielov na zisku žiadne odvody.

Zamestnanec s.r.o. (pracovný pomer), ktorý nie je spoločníkom a nie je konateľom, z prípadných podielov na zisku odvody platí.
0 0
mardz mardz

mardz je offline (nepripojený) mardz

to mi je jasne, "neprimerane" zacnu byt cochvila momentalne neplatim ziadne socialne len zdravotne ale od jula zacnem, zatial sice iba minimalne ale aj tak dokopy to robi asi 4000 Sk. Preto zvazujem zalozenie s.r.o. - ak je s.r.o. one man firma - len konatel - ktore odvody musi platit ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Čo je to neprimerané? Minimálne odvody mesačne 3.820,-SKK ? Zober si kalkulačku a počítaj. 12x3820=? Je to 45.840,- ročne. Zober si do úvahy základnú nezdaniteľnú čiastku pri FO. Pri s.r.o. je to veľká nula. Zdaňuješ aj prvú korunu. Pri FO vieš optimalizovať príjmy a výdavky pri s.r.o. máš menej manévrovacích možností z hľadiska dana z príjmu. s.r.o. je ale prehľadnejšie a dáva celistvejší pohľad na podnikanie...Spracovanie účtovníctva pre s.r.o. je drahšie....atď.
0 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

Podla horeuvedeneho "upresnenia" sa zda, ze konatel one man firmy s.r.o. - pokial si bude vyplacat len podiel na zisku - neplati odvody )
Je jasne ze si treba PORIADNE premysliet ci chces byt SZCO alebo S.R.O. Ake mas teraz odvody, co ziskas tym ked sa stanes "len" konatelom (co to s tvojimi odvodmi porobi potom? budes len dobrovolne poisteny? ake odvody si chces platit aj nadalej? atd.). Mas uctovnicku? - zisti si aku cenu ti da za uctovanie s.r.o.! Ked ta s.r.o. prestane bavit, zlikvidovat ju je niekedy o dost narocnejsie ako sa zbavit SZCO - uvaz to. Co tvori pri tvojom podnikani podstatnu cast nakladov (vydavkov) - tovar? sluzby? cestaky? Detto co tvori podstatnu cast vynosov (prijmov)? Mas vela klientov ktori platia spravidla neskoro a ty im to tolerujes - naopak, stava sa ti, ze platis spravidla neskoro a partneri to toleruju? Niektore veci su v s.r.o. lahsie, niektore nie .... atd.
0 0
mardz mardz

mardz je offline (nepripojený) mardz

dakujem za postrehy, moja otazka bola dost uzko zamerana na odvodovu povinnost, v takychto suvislostiach som o tom zatial neuvazoval..kazdopadne s podnikanim viacmenej zaciname - zatial v strate, takze kazdy naklad navyse momentalne dost "boli" naklady na uctovnictvo mame zatial relativne nizke 20 Sk za polozku..pri podvojnom by to bolo o nieco viac. ..odvody (ak by bola s.r.o.) a ak su dobrovolne platit neplanujem zatial ziadne samozrejme, inak by som o tejto zmene neuvazoval -len povinne (zdravotne?)..sme obchodna firma, takze okrem dod. faktur, su naklady zatial len nejaky benzin, rezia...prijmy - predaj tovaru..platime aj nam platia v pohode..tak babo rad..
0 0
mzdichav mzdichav

mzdichav je offline (nepripojený) mzdichav

Otazka ci je vyhodnejsie SZCO alebo s.r.o. je velmi siroka a individualna a preto ti nikto nemoze spravne odpovedat pokial nezadas kriteria ktore sledujes (dane?,odvody?,Naklady na uctovnictvo?...).

Ak by kriteriom bolo minimalizovat naklady, potom ta chcem varovat.
Ked budes setrit na odvodoch do SP na socialne poistenie je to kratkozrake (zak. 461/2003) moze nastat situacia, kedy napr. prides o zamestnanie a nebudes si moct uplatnit narok na prispevok v nezamestnanosti, a treba mysliet aj na buducnost, nakolko sa taketo setrenie na odvodoch odrazi na vyske Tvojho starobneho dochodku atd.

Zalozenie s.r.o. nieco stoji. Treba sa pripravit najma na administrativne naklady, notar, pravnik na vypracovanie spolocenskej zmluvy v pripade viac. spolocnikov atd, v pripade ze si sam zakladatel tak zakladatelska listina.

Vedenie jednoducheho uctovnictva je menej prehladne ako vedenie podvojneho, obe maju svoje vyhody i nevyhody.
0 0
mardz mardz

mardz je offline (nepripojený) mardz

momentalne hlavnym kriteriom su asi odvody..toho s tym dochodkom atd..som si vedomy a neplanujem neplatit donekonecna..len na iste obdobie kym zacne firma na seba zarabat, lebo doteraz to viacmenej financujem zo "svojho"
co sa tyka poplatkov za zaregistrovanie s.r.o., nieco som zistoval ale nemam kompletne informacie - napr. zakladatelska zmluva sa asi da okopirovat(prisposobit) od inej ?? ( netreba platit za jej zostavenie pravnikovi ) potom som sa dopocul ze je rozdiel ked sa registruje bez el. podpisu a s nim...vedel by mi niekto prip. poradit na kolko sa daju "sklepat" tie vstupne poplatky ak je len 1 konatel?
0 0
mzdichav mzdichav

mzdichav je offline (nepripojený) mzdichav

Naklady: spravne, sudne, notarske:

Co je potrebne odovzdat v podatelni OR SR na prisl.Okresnom sude:

- 4x overena zakladatelska zmluva (40 Sk za stranu podla 31/1993) z coho:
2 na sud, 1 do archivu spolocnosti a 1 na zivnostensky urad
- 1x overeny podpis (60 Sk za podpis.vzor jednej osoby)
- 1x Tlacivo pre navrh na zapis spolocnosti do obchodneho registra dostat na prislusnom okresnom sude, alebo na stranke MS SR
- 2x kopia zivnostenskeho listu
- 2x listina preukazujúca užívacie právo k nehnuteľnosti, v ktorej je sídlo spoločnosti (nájomná zmluva, LV)
- 2x vyhlásenie správcu vkladu
- 1x vyhlásenie, že nie si jediným spoločníkom v inej spoločnosti
- 10 000 Sk kolok

Pozn.:
- ak mate vys.skolsky titul, ten sa nezapisuje do navrhu na zapis spolocnosti do obchodneho registra
- zapis by mal byt vykonany do 5 prac. dni
- zmena zivnosti na s.r.o. neexistuje, pravna uprava v SR to nepozna, cize zostava povodna zivnost a s.r.o. ako dve samostatne podnikatelske subjekty!, co sa riesi pri prechode z SZCO na s.r.o. tak, ze sa s.r.o. zalozi na zivnost a ked uz existuje s.r.o. zivnost sa zrusi, da sa to robit aj odkupovanim zivnosti - pohladavok a zavazkov atd s.r.o.ckou, co je uz zlozitejsie.

Pozn.2 k notarskym poplatkom: overit treba vsetky obligatorne listiny v zmysle vyhlasky c. 25/2004, cize to uz si lahko pozries a zratas.
0 0
jan.zmrhala jan.zmrhala

jan.zmrhala je offline (nepripojený) jan.zmrhala

presne ja zvazujem toto iste. Pozri zalozenie s.r.o. je trosku viac penazi. Ale ja som si to cele zratal a jednoznacne idem zo zivnosti na s.r.o.. Dovod... ODVODY. Proste to percento tych odvodov je mimoriadne vysoke. To zabije kazdeho zivnostnika. A neprimerane odvody zacnu byt od jula nasledujuceho roka vsakze? Inak ak potrebujes pomoc zo zalozenim s.r.o. tak odporucam www.podnikajte.sk. Najdes tam aj vsetky pravne dokumenty a podrobny postup zalozenia dokonca aj uradne hodiny na TVOJOM urade. Tak prijemne podnikanie. PS. konatel nie je zamestnanec takze mozes byt dobrovolne nezamestnany a dobrovolne poistena osoba - tam su tie percenta o dost mensie. ved si to pozri na nete...
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

mzdichav Pozri príspevok
- 4x overena zakladatelska zmluva (40 Sk za stranu podla 31/1993) z coho: 2 na sud, 1 do archivu spolocnosti a 1 na zivnostensky urad
preco by sa overovali fotokopie zakladatelskej listiny? je predsa treba overit podpis na nej (1 podpis 60sk)
mzdichav Pozri príspevok
- 1x overeny podpis (60 Sk za podpis.vzor jednej osoby)
tych overeni podpisov bude viac, lebo ich treba overit na viacerych listinach.
mzdichav Pozri príspevok
Pozn.:
- ak mate vys.skolsky titul, ten sa nezapisuje do navrhu na zapis spolocnosti do obchodneho registra
nie je pravda, v novych formularoch sa zapisuje
mzdichav Pozri príspevok
- zmena zivnosti na s.r.o. neexistuje, pravna uprava v SR to nepozna, cize zostava povodna zivnost a s.r.o. ako dve samostatne podnikatelske subjekty!, co sa riesi pri prechode z SZCO na s.r.o. tak, ze sa s.r.o. zalozi na zivnost a ked uz existuje s.r.o. zivnost sa zrusi, da sa to robit aj odkupovanim zivnosti - pohladavok a zavazkov atd s.r.o.ckou, co je uz zlozitejsie.
co tak zmluva o predaji podniku?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Prajem dobrý večer
dúfam že nezaradím zle a že sa tu už niekde nepreberalo, ale surfujem tu už dlhšie a nič som nenašla
pán podnikateľ je SZČO a má tiež jednoosobovú s.r.o v ktorej je konateľ teraz chce určité aktivity preniesť na s.r.o - má bary a montážne práce
montážne práce by chcel nechať na SZČO
bary by chcel nejakým spôsobom previesť - resp. prenajať vlastnej s.r.o
má zatiaľ dvoch zamestnacov, bude ich viac
dôvod prečo to chce urobiť je to, aby sa vyhol tomu stať sa platcom DPH v s.r.o zatiaľ nič nerobil dúfam že som to správne naformulovala
poprosím o radu
a za Váš čas a radu vopred ďakujem
Anik
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mna caka nieco podobne, tiez ide viac menej o odvody. Kedy by sa mi teda oplatilo prejst zo zivnosti na s.r.o.? je nejaka vyska odvodov kedy sa uz viac oplati mat s.r.o? tiez by som bol sam konatel,... a chcel by som si potom platit dobrovolne na dochodok ale tiez neviem aka to je vlastne suma, ak by som chcel mat taky isty dochodok ako z odvodov.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobré ráno
úspešný pracovný deň
posúvam
Anik
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Ja som to riešila nasledovne :rozdelila som si odberateľov na plátcov DPH a neplátcov DPH.ako SZČO /neplátca DPH/fakturujem neplátcom DPH a ako s.r.o./plátca DPH/plátcom DPH.ako SZČO si usledujem tržby len do tej výšky,aby som nemusela povinne platiť odvody do Soc.poist.,ale len zdrav.poist.z minim.mzdy a môžem si v daň.priznaní uplatniť nezdanitelnú čast v plnej výške.Ako jediný konateľ s.r.o už neplatím žiadne odvody a podiely na zisku nie sú zdanené.
Založila som si s.r.o sama,nie je to zložité,len to chce trocha času.Na porade nájdeš aj vzory a ostatné na portáli Obchod.registra.Netreba sa toho báť.Moji kolegovia na porade Ti už vlastne dali návod. Vela štastia.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

svetluška ďakujem,
ale ja by som potrebovala odpoveď na príspevok č. 14
za rady vopred ďakujem
Anik
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Podpis sa dá overiť aj na miestnom úrade. Je to tam lacnejšie ako u notára. Keď už chcete šetriť, tak poriadne A prispievate do mestskej (obecnej), nie do súkromnej kasy.
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Anik ja som reagovala vlastne len na odvody.Čo sa týka tvojej otázky,mala som podobný prípad.Klient to riešil tak,že si vybavil nové živnosti na s.r.o a doplnil na Obchodnom registri predmet podnikania za cenu 2 000 Sk/treba upresniť na Obch.registri/.V prípade potreby je možnosť fakturácie medzi SZČO a s.r.o. v tržbách aj nákladoch.Dúfam,že som to zrozumitelne napísala.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

svetluška
ďakujem, za čas a ochotu on vlastne na s.r.o. v živnostenskom
liste má to isté ako aj SZČO aj v obchodnom registri to má
v poriadku má 2 zamestnancov ktorých by si chcel prenajať do sro, ale tu môže byť zas malinký problém - na 1 zo zamestnancov má dotáciu z úradu práce a príslub že ho bude 2 roky zamestnávať, keby ho prenajal do s..r.o nebol by to problém?
-SZČO by fakturovala s.r.o napr. nájomné a trebárs refundáciu mzdy zamestnancov
- a s.r.o by to mala ako náklad, + nákup tovaru a ostatné veci
okolo toho
- príjem by boli tržby z predaja tovaru a služieb
mohlo by to byť takto ? každá rada mi pomôže
vopred ďakujem
prajem príjemný dník
Anik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať