Zavrieť

Porady

Danovy urad a SZP

Do 31.3.2005 treba podat DP, ale to si nechá daňový úrad. Lenze do SZP musim tiez doniest ukazat DP. To mam na urade povedat, ze este musim ist do SZP a oni mi DP daju a potom im ho vratim? Este som ti nerobila, preto sa mozno blbo pytam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daňové priznanie odovzdáš na DÚ - ako doklad o podaní budeš mať tlačivo "Potvrdenie o podaní DP " , ktoré si dáš opečiatkovať pri odovzdaní na DÚ . Okrem toho na základe DP si vypíšeš tlačivo " Výpis z DP za rok 2004 " a s týmto tlačivkom pôjdeš do SP a ZP , kde jedno odovzdáš a kópiu si dáš potvrdiť príslušnou poisťovňou . To je všetko ...daňové priznanie z DÚ neberieš nikam .

    via je offline (nepripojený) via

    via
    no uz som aj ja na to prisla postup je taky ako ti napisla Zita. este doplnim, ze ja to robim tak, ze vzdy si zakladam kopiu DP a prikladam k tomu potvrdenie o odovzdani pripadne aj vykazy.
    pokial viem, tak do poistovni sa nosilo ukazovat danove priznanie C - pausalna dan, neviem kvoli comu to pozadovali a nestacil im vypis (no tiez to bola len kopia + potvrdenie o odovzdani). co uz je ale teraz neaktualne.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zita5
    Daňové priznanie odovzdáš na DÚ - ako doklad o podaní budeš mať tlačivo "Potvrdenie o podaní DP " , ktoré si dáš opečiatkovať pri odovzdaní na DÚ . Okrem toho na základe DP si vypíšeš tlačivo " Výpis z DP za rok 2004 " a s týmto tlačivkom pôjdeš do SP a ZP , kde jedno odovzdáš a kópiu si dáš potvrdiť príslušnou poisťovňou . To je všetko ...daňové priznanie z DÚ neberieš nikam .
    ja sa chcem opýtať, či na úrad práce netreba taktiež zaniesť Výpis z DP ... ja viem, že ÚP a Sociálna poisťovňa sú sťa by jeden orgán, ale istota je istota

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vladan
    ja sa chcem opýtať, či na úrad práce netreba taktiež zaniesť Výpis z DP ... ja viem, že ÚP a Sociálna poisťovňa sú sťa by jeden orgán, ale istota je istota
    Na úrad práce sa už nepredkladá Výpis z DP . Ak je dobrovoľný plátca poistného v nezamestnanosti , tak výkaz sa odovzdá len na SP , pretože to poistenie sa odvádza do príslušnej SP .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ok, ďakujem za vrátenie istoty do mojej mysle

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
    Nie je to štatistická hodnota. Vyplnenie tohto riadku má význam, ak vymeriavací základ na r.10 je vyšší ako 24-násobok min. mzdy. Vtedy sa znižuje vymer.základ poistenca o zaplatené príspevky.

    --------
    Veronika

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
    Ide presne o zaplatené príspevky, ktoré si môžeš uplatniť ako nezdaniteľnú čiastku. Zníži sa ti rozdiel medzi príjmami a výdavkami napr. zo živnosti. Potvrdenie o zaplatených príspevkoch je potrebné priložiť k výpisu, ak si ho budeš uplatňovať pri určení výšky odvodov.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
    Môže to mať vplyv na zníženie VZ pre povinné poistné SZČO. Pozri si kalkulačku na stránke SP.
    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...u-szco/10036s?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Ďakujem za odpovede, ste všetci zlatí, konečne v tom mám trochu jasno. Len teraz narýchlo pozháňať to potvrdenie, pretože originál bol odovzdaný ako príloha k DP daňovému úradu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slavena Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, ste všetci zlatí, konečne v tom mám trochu jasno. Len teraz narýchlo pozháňať to potvrdenie, pretože originál bol odovzdaný ako príloha k DP daňovému úradu.
    nemusíš prikladať originál, stačí kopia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.