Zavrieť

Porady

danove bez dokladov

ahojte, potrebujem radu, robim danove znamemu, od marca ma rok pekne zdokladovany, horsie je to za prve tri mesiace, do 12.2 dam prehlasenie ze nepoberal ziadne prijimy a od 12.2 do 28.2 pracoval v CR s tym ze nema ziadne potvrdenie o prijimoch ani vyplatne pasky, len pracovnu zmluvu a zapoctovy list, na zaklade toho som ako tak vypocitala aky prijem dosiahol, vyslo mi okolo 5000 CZK, ale co z odvodmi, dan zrejme neplatil ako mam postupovat?


jedna uctovnicka mi poradila, aby som tu pracu v CR nebrala do uvahy, len vypisala prehlasenie na cele tri mesiace, ze je to zbytocna strata casu, co vy nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    K DP sa žiadne prehlásenia nedávajú.........Daňové priznanie je Tvoje prehlásenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vanilka Pozri príspevok
    ahojte, potrebujem radu, robim danove znamemu, od marca ma rok pekne zdokladovany, horsie je to za prve tri mesiace, do 12.2 dam prehlasenie ze nepoberal ziadne prijimy a od 12.2 do 28.2 pracoval v CR s tym ze nema ziadne potvrdenie o prijimoch ani vyplatne pasky, len pracovnu zmluvu a zapoctovy list, na zaklade toho som ako tak vypocitala aky prijem dosiahol, vyslo mi okolo 5000 CZK, ale co z odvodmi, dan zrejme neplatil ako mam postupovat?


    jedna uctovnicka mi poradila, aby som tu pracu v CR nebrala do uvahy, len vypisala prehlasenie na cele tri mesiace, ze je to zbytocna strata casu, co vy nato?
    Ak sa chceš vyhnúť pokute za neskoré podanie DP, do 31.3. podaj DP z príjmov, ktoré máš dokladované. Ak ti predloží dotatočne príjem od českého zamestnávateľa, podáš dodatočné DP.

    -------
    Veronika

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ....a ešte dodám, že daňovník mohol ležať 364 dní pod palmou a nič nerobiť ....a za jeden deň zarobí 1 mil.Sk....., tak ho proste prizná v DP a nikto sa ho nepýta koľko dní v roku na ten milion musel pracovať

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za pomoc, ja som si myslela, ze ked odovzdavam danove, musim mat zdokladovany cely rok, ci som pracovala, ci bola nezamestnana, atd. a dane doklady musia byt dolozene k tlacivu, tak mi to vzdy tlkli do hlavy...
    teraz som mimo...

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Vanilka,
    veď na fotke v profile nevyzeráš, že si náš ročník
    Tebe niekto iba musel rozprávať o tom, že nerobiť je trestný čin /to sú doby dávno minulé/

    Toto dnes už neplatí
    Niekedy mám pocit, že robiť je trestuhodný čin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.