Zavrieť

Porady

Kapitálové životné poistenie - SURNE

Prajem pekny den,
prosim Vas o radu.
Ide o to, ze jednej znamej bolo vyplatene kapitalove zivotne poistenie z ceska, ktore jej platit zamestnavatel. Ide o to ci ho ma uviest do danoveho priznania a zdanit alebo nie? Viete mi poslat niekto aj nejaky zakon a paragraf podla ktoreho je to tak alebo tak?
DAKUJEM VAM VSETKYM!!!

Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    saglucka Pozri príspevok
    Prajem pekny den,
    prosim Vas o radu.
    Ide o to, ze jednej znamej bolo vyplatene kapitalove zivotne poistenie z ceska, ktore jej platit zamestnavatel. Ide o to ci ho ma uviest do danoveho priznania a zdanit alebo nie? Viete mi poslat niekto aj nejaky zakon a paragraf podla ktoreho je to tak alebo tak?
    DAKUJEM VAM VSETKYM!!!

    Lucia
    Čo jej bolo vyplatené z kap. živ. poistky? Aké plnenie? Bolo to z dôvodu poistnej udalosti - smrť? Bola ona oprávnenou osobou? Alebo to bola jej poistka a predčasne u zrušila? Alebo to bolo dožitie? Uplatňovala si zníženie dane o zaplatené poistné v predchádzajúcich rokoch?

    Treba trochu bližšie uviesť, to je málo informácií.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Bola to poistka na 2 roky, cize vyplatenie z dovodu dozitia sa konca poistnej doby. Neuplatnovala si znizenie dane. Vyplatila jej to poistovna z CR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    saglucka Pozri príspevok
    Bola to poistka na 2 roky, cize vyplatenie z dovodu dozitia sa konca poistnej doby. Neuplatnovala si znizenie dane. Vyplatila jej to poistovna z CR.
    A bola to určite životná poistka??

    Životné poistky nebývajú na 2 roky. Minimálna doba životných poistiek je 5 rokov!

    Ale dajme tomu...

    Výnosy zo životných poistiek podliehajú zdanenie. Teda zdaňuje sa rozdiel medzi zaplateným poistným a vyplatenou sumou (ak dostal vyplatené viac, než zaplatil, teda mal z poistky príjem). Ale v zmysle našej legislatívy sa výnosy z poistiek zdaňujú zrážkovo už pri vyplácaní. Neviem, ako je to v ČR, ale pokiaľ to bolo zdanené pri vyplatení, tak daň nemusí platiť.

    Ale nezdá sa mi, že by to bola životná poistka.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Hej bola to kapitalova zivotna poistka na motivovanie zamestnancov a bola uzavreta na dva roky. Dakujem pekne za odpoved, myslela som si ze je to tak. Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    saglucka Pozri príspevok
    Hej bola to kapitalova zivotna poistka na motivovanie zamestnancov a bola uzavreta na dva roky. Dakujem pekne za odpoved, myslela som si ze je to tak. Dakujem
    Aha, tak je to jasnejšie.

    Kapitálové životné poistenie - SURNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.