Zavrieť

Porady

Uznanie reklamy v JU

Ahojte poraďáci.Poprosím o radu. Chcem darovať Nadácii peniaze pre detičky a oni mi na oplatku vystavia fakturu o reklame. Uznajú mi daniari tento výdavok ako daňový? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Ako zdokladovať? Budem mať nejaké potvrdenie, že moje logo bude napr.pri nejakej akcii....A to bude asi všetko.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    No ja by som spravila nejakú fotodokumentáciu, lebo daňováci ti to ináč neuznajú

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    My tiež dávame korunky jednému stredisku, potom od nich dostaneme takú informačnú brožúru, kde sú uvedení sponzori, sú tam aj fotky športovcov, ktorí majú naše logo na dresoch....

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ZuzanaP Pozri príspevok
    My tiež dávame korunky jednému stredisku, potom od nich dostaneme takú informačnú brožúru, kde sú uvedení sponzori, sú tam aj fotky športovcov, ktorí majú naše logo na dresoch....
    áno aj toto je jedna z možností ako zdokladovať výdavky na reklamu

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    maska2 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.Poprosím o radu. Chcem darovať Nadácii peniaze pre detičky a oni mi na oplatku vystavia fakturu o reklame. Uznajú mi daniari tento výdavok ako daňový? Ďakujem.
    Zle sformulovaná otázka: ak by si chcela d a r o v a ť , tak sa o tú čiastku nedá znížiť základ dane. Darovanie je bezpodmienečné. Obdarovaný ti neposkytne protihodnotu.

    Ty chceš spraviť "obchod" - peniaze za reklamu, a tu je namieste otázka opodstatnenenosti faktúry od Nadácie.
    A má Nadácia živnostenský list a môže tieto "služby" poskytovať a fakturovať?
    Ak nie, ....čo na to živnost. zákon ?
    (boli časy, keď sa také robilo, ale už sa dávno nie):

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.