Zavrieť

Porady

platca DPH aj v čechách

Dobrý deň chcem sa spýtať ako to funguje v účtovníctve, keď sa spoločnosť stane platcom DPH aj v čechách bez organizačnej zložky. V čechách nám bude výkazy DPH robiť externá firma, ale ako sa to vykazuje v účtovníctve na slovensku, keď faktúry s DPH v cz sa budú musiet preratavat na cesku korunu, DPH sa bude platit v CZ, ale podla zakona sa musí účtovníctvo viest na slovensku v SKK. Stretol sa s tym uz niekto? prosim poradte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Všetky náklady a výnosy z ČR prepočítaš kurzom NBS dňom účt.prípadu a zaúčtuješ v Sk účtovníctve. DPH si rozdeľ analyticky napr.Sk DPH 34319 na vstupe, CZK DPH 34329 na vstupe a podobne. Kurzové lístky si zakladaj. Vždy k 31.12. treba prekurzovať záväzky a pohľadávky (kurzom NBS k 31.12.)

    rozika38 je offline (nepripojený) rozika38

    rozika38
    Dakujem za odpoved, a ako to funguje pri fakturacii?
    uzatvorili sme obchod ktorý bol nasledovný:
    nakúpili sme olej z CZ, ten olej neopustil územie CZ, z tohto dôvodu sme sa stali platcami DPH, ale my ho fakturujeme účtovnej jednotke ktorá má sídlo na slovensku, ale takisto je registrovaným platcom DPH v CZ, a táto firma bude následne fakturovať firme do CZ, ktorá kúpila tento olej.
    máme my fakturovat s ceskou DPH 9% ? alebo s nasou 19%?
    učtovníčka
    Mám takú istú situáciu, ale jedná sa o FO a JÚ. Musel sa stať plátcom DPH v ČR a neviem ako to v peňažnom denníku zapíšem.Rozdelím to na náklady a DPH, lebo tú si bude uplatňovať na odpočet aj u nás a aj v ČR. Robím v TP Sofťáckom programe a neviem ako ho ošálim aby mi tú DPH nenapočítal do nášho priznania. Budem musieť asi robiť českú evidenciu k DPH v Exceli alebo ručne. Vie mi niekto pomôcť dobrou radou a usmernením?
    Navyše sa bude musieť prihlásiť aj na plátcu dane, nakoľko mu uplynie 184 dní prevádzkovania živnosti v ČR.
    Mám z toho husiu kožu, lebo mi v okolí nikto nevie poradiť nič múdre ako to robiť správne. Na daňovom ich to nejako nezaujíma, u daňového poradcu som tiež nepochodila, lebo nemá s tým skúsenosti. Moji známi účtovníci tiež s tým neprišli ešte do styku a tak ich to neťaží ako mňa.
    Prosím múdre rady. ďakujem....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    učtovníčka Pozri príspevok
    Mám takú istú situáciu, ale jedná sa o FO a JÚ. Musel sa stať plátcom DPH v ČR a neviem ako to v peňažnom denníku zapíšem.Rozdelím to na náklady a DPH, lebo tú si bude uplatňovať na odpočet aj u nás a aj v ČR. Robím v TP Sofťáckom programe a neviem ako ho ošálim aby mi tú DPH nenapočítal do nášho priznania. Budem musieť asi robiť českú evidenciu k DPH v Exceli alebo ručne. Vie mi niekto pomôcť dobrou radou a usmernením?
    Navyše sa bude musieť prihlásiť aj na plátcu dane, nakoľko mu uplynie 184 dní prevádzkovania živnosti v ČR.
    Mám z toho husiu kožu, lebo mi v okolí nikto nevie poradiť nič múdre ako to robiť správne. Na daňovom ich to nejako nezaujíma, u daňového poradcu som tiež nepochodila, lebo nemá s tým skúsenosti. Moji známi účtovníci tiež s tým neprišli ešte do styku a tak ich to neťaží ako mňa.
    Prosím múdre rady. ďakujem....
    Ohľadom softu skúste zavolať jeho tvorcovi a vysvetlite mu to.
    učtovníčka
    Nakoniec som to musela urobiť ručne, lebo sofťáci prerábajú pokladne a nemajú na mňa čas. Teraz to ešte nejako dostať do peňažného denníka.

    platca DPH aj v čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.