Zavrieť

Porady

platca DPH a obrat

mal by som otazku k obratovemu "limitu" aby mohla byt firma platcom DPH -momentalne sme zaregistrovani (od okt. 2007) ako platcovia, pri registracii sme uviedli ze predpokladany obrat bude tusim milion...co sa stane ak nedosiahneme takyto obrat? co sa povazuje za relevantne obdobie - 1 rok od zaregistrovania, kalendarny rok ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Nie som si istá, ale takto ste sa registrovali ako dobrovoľný platca DPH.

    K tomu obratu... treba sledovať 12 mesiacov po sebe či dosiahnete 1,5 mil. SKK obrat.

    Osobne si myslím, že aj keď ten obrat nedosiahnete, platcom zostanete.

    Ak sa mýlim, prosím "služobne" starších kolegov nech ma opravia.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    mardz Pozri príspevok
    mal by som otazku k obratovemu "limitu" aby mohla byt firma platcom DPH -momentalne sme zaregistrovani (od okt. 2007) ako platcovia, pri registracii sme uviedli ze predpokladany obrat bude tusim milion...co sa stane ak nedosiahneme takyto obrat? co sa povazuje za relevantne obdobie - 1 rok od zaregistrovania, kalendarny rok ? dakujem
    Ak nedosiahnete obrat - môžte byť naďalej dobrovoľným platiteľom Dph.
    Ak budete chcieť zrušiť registráciu, môžte najskôr po uplynutí jedného roka (vo Vašom prípade od októbra 2008)
    Zrušenie registrácie
    § 81
    (1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň najskôr po uplynutí jedného roka odo dňa, keď sa stal platiteľom, ak jeho obrat nedosiahol za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sumu 1 500 000 Sk. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.