Zavrieť

Porady

Ako platiť

Ahojte,

chcem sa Vás spýtať, viem že je tu toho veľa ale nemôžem sa k tomu dopátrať. Kupili sme auta v januári 2008, ale začali sme ich používať až od apríla. Prihlásila som ich až od apríla, povinnosť mi vyšla 127 tis. Mám prvý preddavok zaplatiť až v júni?
Ešte neviem z technického preukazu čo mám dať do celkovej hmotnosti je to ťahač návesu najväčšia prípustná hmotnosť celková je 18000 kg, ale najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy je 44000 kg, ktorá tam má byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    ja si myslím, že preddavky nebudeš platiť, iba oznámiš vznik DP na DU. Preddavky platíš len z vozidiel, ktoré boli v evidencii k 01.01.2008.

    fcela je offline (nepripojený) fcela

    fcela
    Ak vznikne daňová povinnosť v priebehu roka preddavky neplatíte, treba si splniť oznamovaciu povinnosť na DÚ do 30 dní a daň sa platí až na základe daňového priznania do 31.1.09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.