Zavrieť

Porady

účtovanie úveru v SVB

Prosím poraďte mi. Pracujem, teda teraz začínam v účtovnom programe podvojné účtovníctvo EasySVB. Potrebovala by som poradiť ako účtovať o stavebnom úvere. Poskytnutie úveru, úhrada fa z úveru / úhradzali ich v ČSOB, my sme podpisovali súhlas na úhradu/, splácanie úveru. Jedná sa o stavebný úver 8800000,- Sk a spláca sa čásť ako stavebné sporenie a čásť ako splátka istiny. Ďakujem.
Aj keby sa našiel nejaký dobrovoľník, čo už pracuje v tomto programe, čo by bol ochotný so mnou komunikovať. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ĽubkaB je offline (nepripojený) ĽubkaB

    ĽubkaB
    Ahoj, aj ja hľadám presne toto, tiež mám EASY SVB a podvojné. Začala som k 1.1. Bývalá účtovníčka používala účty 951 na úver, 911 na splátky úveru a 221 analyticky. Dnes som písala p.Štolcovi ohľadne 911, ozvem sa, keď na niečo inteligentné prídem. My už Fa máme poplatené / v tomto nepomôžem, ale hradila by som to z účtu, na ktorý mi stavebná spor. poslala peniaze, nie?). Už len splácame.

    Tiež uvítam pomoc (konzultácie) od niekoho, kto to má za sebou.

    ĽubkaB je offline (nepripojený) ĽubkaB

    ĽubkaB
    Teraz som našla odpoveď na tvoj dotaz, neviem ako sa tu vkladajú linky, ale si nájdi v SBV - dotaz pod názvom "učtovanie" od TIMINKA z 28.03.07. Tam je v 17 príspevku od MiraES odpoveď a odkaz na link (dá sa vytlačiť)

    horvatm je offline (nepripojený) horvatm

    horvatm
    Hladal som ten príspevok o uctovani ale nepodarilo sa mi to, prosím vas o pomoc, mame uver v stav sporitelni, splacame medziuver na jedno cislo ucto, potom platíme stavebne sporenie na iny ucet a na tretom ucte je depozit, ako mame zaučtovat v podvojnom uctovníctve tieto platby, nasa uctovnicka si s tym nevie poradit, lebo sa s tym nestretla? na ake ucty to ma zaučtovat? Prosim o pomoc, dakujem.

    lubicahr je offline (nepripojený) lubicahr

    lubicahr
    Dostala som odpoveď z MF, tak ju aj zverejňujem:
    V súlade s Opatrením Ministerstva financií SR zo 14. novembra 2007 č. MF/24342/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a účtovej osnove pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na účel podnikania sa prijatý úver účtuje nasledovne:
    1. Faktúra na zateplenie domu 547 / 321
    2. Úhrada časti faktúry priamo z úveru 321 / 461,
    úhrada časti faktúry zo stavebného sporenia (z vlastných finančných prostriedkov) 321 / 221,
    3. Splátka úveru 461 / 221,
    4. Úhrada úrokov 544 / 221.

    lubicahr je offline (nepripojený) lubicahr

    lubicahr
    Uvítam konzultáciu s niekym s rovnakou problematikou, lebo ja som prechádzala s jednoduchého na podvojné účtovníctvo, už som to aj urobila, ale stále som si neni istá či je to správne.

    lubicahr je offline (nepripojený) lubicahr

    lubicahr
    V súlade s Opatrením Ministerstva financií SR zo 14. novembra 2007 č. MF/24342/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a účtovej osnove pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na účel podnikania sa prijatý úver účtuje nasledovne:
    1. Faktúra na zateplenie domu 547 / 321
    2. Úhrada časti faktúry priamo z úveru 321 / 461,
    úhrada časti faktúry zo stavebného sporenia (z vlastných finančných prostriedkov) 321 / 221,
    3. Splátka úveru 461 / 221,
    4. Úhrada úrokov 544 / 221.

    lubicahr je offline (nepripojený) lubicahr

    lubicahr
    Ahoj. Písala si, že účtuješ v programe EasySvb, potrebovala by som s niekym komunikovať ohľadom účtovania v tomto programe, ak má záujem, tak sa mi ozvi.

    účtovanie úveru v SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.