Zavrieť

Porady

ako je to s vysledkom roč. zuč. zo záv. činosti

v jednom mesiaci 08/2007 sme mali zamestnaneho Nemca na DVP. dan bola odvedená v sume 14000,- Sk.
Nemec nas poziadal o RZ, vysiel mu preplatok 14000,- Sk, ale hacik je v tom, ze neamame ziadnych zamestnacov.
akym sposobom mame mu vratit preplatok dane.?
my mu z vlastnych finANCNYCH PROSTRIEDKOV VYPLATIME 14000,- A MY AKO FIRMA dostaneme z DU, ked nemame ziadneho zametstanca. cez nejake danove tlacivo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mackova Pozri príspevok
    v jednom mesiaci 08/2007 sme mali zamestnaneho Nemca na DVP. dan bola odvedená v sume 14000,- Sk.
    Nemec nas poziadal o RZ, vysiel mu preplatok 14000,- Sk, ale hacik je v tom, ze neamame ziadnych zamestnacov.
    akym sposobom mame mu vratit preplatok dane.?
    my mu z vlastnych finANCNYCH PROSTRIEDKOV VYPLATIME 14000,- A MY AKO FIRMA dostaneme z DU, ked nemame ziadneho zametstanca. cez nejake danove tlacivo?
    ... treba napísať žiadosť o vrátenie preplatku z RZD na DU.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Poprosila by som o pomoc, po prvý raz som robila ročné zúčtovania a vyšli mi preplatky. tie dám teraz ku výplate. chcem sa spýtať, je to tak správne, že program mi dá hrubá mzda - poistné = základ dane + preplatok a až potom odpoč.položka a potom tým pádom kvôli preplatku ešte nejaký malý preddavok dane zase na budúci rok. dakujem. Ada

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Adula Pozri príspevok
    Poprosila by som o pomoc, po prvý raz som robila ročné zúčtovania a vyšli mi preplatky. tie dám teraz ku výplate. chcem sa spýtať, je to tak správne, že program mi dá hrubá mzda - poistné = základ dane + preplatok a až potom odpoč.položka a potom tým pádom kvôli preplatku ešte nejaký malý preddavok dane zase na budúci rok. dakujem. Ada
    No podľa mňa, by mal mať vypočítanú mzdu úplne normálne ako každý iný mesiac, a k čistej mzde by mu mal potom program pripočítať tento preplatok na dani.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    dakujem, ja som si to myslela, ale mala som menšiu chybu v programe, a ešte sa spýtam, kde mám žiadam o preplatok z ročného zúčtovania, čo vyplatím zamestnancom.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Adula Pozri príspevok
    dakujem, ja som si to myslela, ale mala som menšiu chybu v programe, a ešte sa spýtam, kde mám žiadam o preplatok z ročného zúčtovania, čo vyplatím zamestnancom.
    Funguje to tak, že vzniknutý preplatok si budeš každý mesiac ponižovať o daň, ktorú máte ako firma platiť DÚ. Budeš vlastne kompenzovať preplatky so vznikajúcou mesačnou daňovou povinnosťou voči DÚ.
    Ak je preplatok veľmi vysoký, a nevyrovnáte to s DÚ týmto spôsobom do konca roka 2008, tak potom môžete požiadať DÚ o vrátenie tohto zostávajúceho preplatku.
    Keby ste požiadali teraz, čo tiež môžete, ale je viac ako isté, že odpoveď od DÚ bude dodržať postup, ktorý som Ti popísala vyššie.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Treba na DÚ aj oznamovať výšky preplatkov zamestnancov od iných firiem, lebo vlastne tie preplatky sú z iného zamestnania?

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Adula Pozri príspevok
    Treba na DÚ aj oznamovať výšky preplatkov zamestnancov od iných firiem, lebo vlastne tie preplatky sú z iného zamestnania?
    Keď si ty robila RZ dane, tak ty vyplácaš aj VŠETKY preplatky a zrážaš VŠETKY nedoplatky a nezaujíma ťa u ktorého zamestnávateľa ten preplatok/nedoplatok vznikol. Rozdiel preplatkov a nedoplatkov uvádzaš v PREHĽADE o zraz. predd. na daň v príslušnom mesiaci príslušného štvrťročného prehľadu v riadku 2.
    Podľa §38 zákona o dani z príjmov vyplatíš PREPLATKY najneskôr v aprílovej výplate.
    § 38 Ročné zúčtovanie

    Jano

    ako je to s vysledkom roč. zuč. zo záv. činosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.