Zavrieť

Porady

Motorový čln

Dobrý deň, mám trochu netypickú otázku. Treba oznamovať na daňový úrad ak sme kúpili motorový čln, ktorý bude firma prenajímať a bude ho mať v obchodnom majetku? Daň z motorových vozidiel sa z neho asi neplati však, či hej? A do akej odpisovej skupiny by ste ho zaradili? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    KP:35.12 - 2.OS

    Nie. To sa jedná o nehnuteľnosti. (par. 31 Správa daní a poplatkov)

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    nehnuteľnosť? čln? to vážne? A čo v prípade prívesného vozíka za auto, na ktorom sa tento čln bude prevážať to už asi treba registrovať nie?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    martina333 Pozri príspevok
    nehnuteľnosť? čln? to vážne? A čo v prípade prívesného vozíka za auto, na ktorom sa tento čln bude prevážať to už asi treba registrovať nie?
    Martinka, zrejme polopate.
    Čln nie je nehnuteľnosť.
    Moja odpoveď - netreba sa registrovať na DU v prípade prenájmu hnuteľnej veci, registrujem sa ak idem prenajímať nehnuteľnosť..

    Dala si dokopy: správu daní a poplatkov-registrácia
    Miestne dane-daň z MV

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    no zjavne sme sa nepochopili, nemyslela som registráciu pri prenajímaní nehnuteľnosti. Myslela som či sa vzťahuje povinnosť oznamovať na daňový úrad, že sme obstarali motorový čln a budeme ho používať na podnikanie v súvislosti s daňou z motorových vozidiel. Predpokladám že asi nie, ale pre istotu som si to tu chcela odobriť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martina333 Pozri príspevok
    no zjavne sme sa nepochopili, nemyslela som registráciu pri prenajímaní nehnuteľnosti. Myslela som či sa vzťahuje povinnosť oznamovať na daňový úrad, že sme obstarali motorový čln a budeme ho používať na podnikanie v súvislosti s daňou z motorových vozidiel. Predpokladám že asi nie, ale pre istotu som si to tu chcela odobriť.
    Motorový čln nepremáva po pozemných komunikáciach, že. A nemá kolesá, takže na motorový čln sa nevzťahuje daň z motorových vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.