Zavrieť

Porady

Platit dan alebo nie?

Dobry vecer,
chcela by som vas poprosit o radu. Neviem ako zaplatit dan z predaja nehnutelnosti a ci vobec ju mam vobec platit. Vo februari som si kupila 3-izbovy byt, na ktory som si cast prostriedkov pozicala od rodicov a v marci som predala 1-izbovy byt. Keby to bolo opacne, tak mi to je uplne jasne. Ale ako postupovat v tomto pripade?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    renata E. Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    chcela by som vas poprosit o radu. Neviem ako zaplatit dan z predaja nehnutelnosti a ci vobec ju mam vobec platit. Vo februari som si kupila 3-izbovy byt, na ktory som si cast prostriedkov pozicala od rodicov a v marci som predala 1-izbovy byt. Keby to bolo opacne, tak mi to je uplne jasne. Ale ako postupovat v tomto pripade?
    Dakujem
    Prečo je to jasné, keby to bolo opačne? Predsa kompenzovať príjem z predaja nehnuteľnosti a výdaj z kúpy inej nehnuteľnosti sa nedá!

    Uviedla si málo informácii. Koľko rokov si vlastnila ten 1-izbový byt. Ako dlho si tam mala trvalé bydlisko?

    Ak budeme vedieť tieto informácie, tak vieme posúdiť tvoj konkrétny prípad či spadá pod oslobodenie od patenia dane z predaja nehnuteľnosti, alebo nie.

    Konkrétne o tom hovorí §9 ods.1 písm a) až c) podľa toho, ktorý konkrétny prípad je tvôj.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.04.08 at 04:12 Dôvod: doplnenie

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    renata E. Pozri príspevok
    Byt som nevlastnila viac ako pat rokov a nemala som tam ani trvaly pobyt.
    Podľa mňa by si v tom prípade mala zdaniť rozdiel predmetného bytu :
    predajná suma - kúpna cena = základ dane

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    renata E. Pozri príspevok
    Byt som nevlastnila viac ako pat rokov a nemala som tam ani trvaly pobyt.
    V tom prípade príjem z predaja bytu je predmetom dane z príjmov.

    Od predajnej ceny sa môže odpočítať kúpna cena a prípadne zhodnotenie predmetného bytu (rekonštrukcia, výmena okien a pod.) za predpokladu, že pri prípadnej kontrole tieto výdavky vieš aj dokladmi preukázať.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    V každom prípade, daň zaplatíš až po podaní DP za r.2008, teda do 31.3.2009

    Platit dan alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.