Zavrieť

Porady

FX konfirmácia

mám problém. Účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva. Klient nakupuje od banky zahraničnú menu, kurz si dohodne individuálne s bankou. Dostane FX konfirmáciu. Nie som si istá, či mu v jednoduchom účtovníctve vzniká z toho zisk alebo strata. Pýtam sa kvôli koeficientu. Prosím, poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    - bookujete si kurz, kt. Vám banka vyplatí.

    ZU: par. 24/3-pri kúpe a predaji cudzej meny na SK sa použije kurz, za kt. boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané. Nevzniká KR
    Alena Šimová
    Teraz som však zistila, že od 1,1,2008 je zmena v zákone o účtovníctve pri nákupe devíz. V prípade, ak je dohodnutý individuálny kurz, ktorý sa líši od kurzového lístka komerčnej banky, naúčtuje sa prevod kurzom z kurzového lístka príslušnej banky a rozdiel je kurzovým rozdielom.
    Naposledy upravil Alena Šimová : 07.04.08 at 09:31

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Prosím o radu, účtujem niečo podobné v PÚ a neviem sa vytatáriť z tých kurzov. Ide ešte o r. 2008, kedy sme nakupovali CZK za vopred dohodnutý kurz u firmy XY. Napr. mám potvrdenie o uzatvorenom obchode - konfirmáciu, že dňa 11.6.08 kúpim 250.000 CZK za 310.750 SKK ( spotový kurz 1,243 ). Teda dňa 11.6.08 vyberiem 310.750 SKK napr. z pokladne a vložím ich na účet firmy XY, ktorá mi obratom ten istý deň vloží na môj devízový účet v komerčnej banke 250.000 CZK. Výber z pokladne mám prepočítať kurzom 1,243 a vklad na devízový účet kurzom akým - komerčnej banky alebo NBS a vznikne mi kurzový rozdiel na 261 ?
    Alena Šimová
    jana123 Pozri príspevok
    Prosím o radu, účtujem niečo podobné v PÚ a neviem sa vytatáriť z tých kurzov. Ide ešte o r. 2008, kedy sme nakupovali CZK za vopred dohodnutý kurz u firmy XY. Napr. mám potvrdenie o uzatvorenom obchode - konfirmáciu, že dňa 11.6.08 kúpim 250.000 CZK za 310.750 SKK ( spotový kurz 1,243 ). Teda dňa 11.6.08 vyberiem 310.750 SKK napr. z pokladne a vložím ich na účet firmy XY, ktorá mi obratom ten istý deň vloží na môj devízový účet v komerčnej banke 250.000 CZK. Výber z pokladne mám prepočítať kurzom 1,243 a vklad na devízový účet kurzom akým - komerčnej banky alebo NBS a vznikne mi kurzový rozdiel na 261 ?
    mne to vychádza, že sa použiije kurz NBS a vznikne rozdiel. Ešte k tým individuálnym kurzom, na školení, ktoré robili metodici z ministerstva, som sa dozvedela, že pri individuálnom dohodnutom kurze použijem kurz z kurzového lístka komerčnej banky len vtedy, ak sa mi líši deň dohodnutia a deň vysporiadania obchodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.