Zavrieť

Porady

kupa pohladavky

Moze mi niekto poradit, ak sme kupili pohladavku v hodnote 300.000.- za 200000.- Sk, mi sme za pohladavku zaplatili ale este sme ju nevymohli, ako mam zauctovat prijatie pohladavky a zaroven zaplatenie za tu pohladavku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Anka, kúpenú pohľadávku (v tvojom prípade 300.000,--) - účtuješ zmluvu o postúpení 311 MD / 646 D a zároveň záväzok voči postupcovi 200.000,-- zaúčtuj na 546 MD / 321 D. Len musíš dávať pozor, aby si tých 300.000,-- vymohla v tom istom roku, ako toto zaúčtuješ. Ak nie, na konci roka si musíš vytvoriť dohadnú položku na 100.000,-- (vyber ich z výnosov, pretože ich vlastne nemáš a zaúčtuj na výnosy budúcich období). Ak ti ich zaplatia ešte tento rok tak je všetko O.K.

    hurmikak je offline (nepripojený) hurmikak

    hurmikak
    jamajka Pozri príspevok
    Anka, kúpenú pohľadávku (v tvojom prípade 300.000,--) - účtuješ zmluvu o postúpení 311 MD / 646 D a zároveň záväzok voči postupcovi 200.000,-- zaúčtuj na 546 MD / 321 D.
    Ja to vidim skor takto:

    Kupa pohladavky sa neuctuje do vynosov! Je to suvahova operacia.

    Do vynosov ide az suma, ktoru vymozes nad sumu obstaravacej ceny pohladavky. Do nakladov ide odpis nevymozitelnej casti kupenej pohladavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.