Zavrieť

Porady

Výdavok za materiál alebo réžia?

Kto poradi?


SZCO ma prijem z vyhotovovania www.stránok. Ma to ako prijem za vyrobky a sluzby. Ked to vyraba, tak mu niekto pomoze prepisovat, robit tabulky,.... a ten niekto mu urobi na to fakturu. Je tento jeho vydavok, ktory na preto, aby urobil tu sluzbu alebo vyrobok je vydavkom za material alebo rezia?

Dakujem
Naposledy upravil Hama : 30.03.05 at 12:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já by som toho niekoho účtovala do výdavkov -iné s členením .

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Hama
    Kto poradi?


    SZCO ma prijem z vyhotovovania www.stránok. Ma to ako prijem za vyrobky a sluzby. Ked to vyraba, tak mu niekto pomoze prepisovat, robit tabulky,.... a ten niekto mu urobi na to fakturu. Je tento jeho vydavok, ktory na preto, aby urobil tu sluzbu alebo vyrobok je vydavkom za material alebo rezia?

    Dakujem
    Ja teda presne neviem, ale práce niekoho by som nedávala ako materiál...
    V každom prípade si som si ale na takéto výdavky urobila samostatnú analytiku, aby som to v prípade potreby vedela vyčísliť, príp. jednou sumou preúčtovať.

    Hama je offline (nepripojený) Hama

    Hama
    Viem si velmi pekne predstavit clenenie na analytike, len si neviem prestavit, ako to bude vyzerat vo vykaze o prijmoch a vydavkoch:

    prijem SZCO je predaj vyrobko a sluzieb
    vydavky suvisiace s tyto prijmom? - je to material, alebo rezia?... v tom to vykaze nemam moznost ine...

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Hama
    Viem si velmi pekne predstavit clenenie na analytike, len si neviem prestavit, ako to bude vyzerat vo vykaze o prijmoch a vydavkoch:

    prijem SZCO je predaj vyrobko a sluzieb
    vydavky suvisiace s tyto prijmom? - je to material, alebo rezia?... v tom to vykaze nemam moznost ine...
    Ja by som to dala ako réžiu, ale istá si nie som.
    Vychádzam z toho, že práca nie je materiál a keď mi niekto pomáha napr. v účtovníckych prácach tiež to nedávam ako materiál, hoci zostavujem DP. Neviem, či je to správny príklad.

    Hama je offline (nepripojený) Hama

    Hama
    M0NIKA
    Ja by som to dala ako réžiu, ale istá si nie som.
    Vychádzam z toho, že práca nie je materiál a keď mi niekto pomáha napr. v účtovníckych prácach tiež to nedávam ako materiál, hoci zostavujem DP. Neviem, či je to správny príklad.
    Toto ma presvedcilo, mas pravdu Monika, zauctujem to ako ine v penaznom denniku a do vykazu sa mi to da ako rezia.

    Vsetkym dakujem za ich nazor a prajem pekny den

    Hama

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ajulka, ty odpovedáš na starý príspevok, na ktorý už aj zodpovedané bolo a dobre. Pred tebou bolo, že jednoznačne réžia. Nenavyťahuj nám tu staré príspevky, s tým, že odobríš dobré odpovede.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    aj ja to dávam ako prevádzková réžia / kozmetický salon JU/ ona poskytuje kozm. služby..tak všetko čo nakúpi je prev. réžia akurát drobný majetok ako stôl atd..som dala ako materiál..čosom si nie celkom ista .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Už nemáme prevádzkovú réžiu.....vytiahla si riadne starú tému inak....

    miska31 je offline (nepripojený) miska31

    miska31
    Prosím Vás pekne o rozčlenenie či ide o materiál alebo prev. réžiu - DP za rok 2012. Pečiatka, plavák do wc, farba na stenu, osb dosky, skrutky, vedro, zámok, kancelárske potreby, žiarovky, dakujem.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    miska31 Pozri príspevok
    Prosím Vás pekne o rozčlenenie či ide o materiál alebo prev. réžiu - DP za rok 2012. Pečiatka, plavák do wc, farba na stenu, osb dosky, skrutky, vedro, zámok, kancelárske potreby, žiarovky, dakujem.
    všetko materiál

    miska31 je offline (nepripojený) miska31

    miska31
    ďakujem. a čo z toho pôjde aj do výkazu majetku - do zásob? len tá pečiatka? lebo všetko ostatné je v podstate spotrebované. a ešte poštovné a bankové poplatky,plyn a zápis do registra obchodu a živnosti sú réžia však? a ked mám jednu faktúru plyn rok 2012 nedoplatok - to bude záväzok a preplatok - opravná fa ku nedoplatku vykážem ako pohľadávku - správne? možno pre niekoho primitívne otázky, ale dakujem pekne za odpoved.

    Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

    Replasťačka
    miska31 Pozri príspevok
    ďakujem. a čo z toho pôjde aj do výkazu majetku - do zásob? len tá pečiatka? lebo všetko ostatné je v podstate spotrebované. a ešte poštovné a bankové poplatky,plyn a zápis do registra obchodu a živnosti sú réžia však? a ked mám jednu faktúru plyn rok 2012 nedoplatok - to bude záväzok a preplatok - opravná fa ku nedoplatku vykážem ako pohľadávku - správne? možno pre niekoho primitívne otázky, ale dakujem pekne za odpoved.
    Do výkazu o majetku a záväzkoch ti z toho nepôjde nič, aj pečiatka je v spotrebe, v zásobách budeš mať nespotrebovaný materiál napr. zostatok PHM, kancelárske potreby, ak ich kupujete do zásoby, prípadne tovar na sklade atď., všetko na základe inventúry a inventúrnych súpisov. Pečiatku môžeš evidovať v knihe krátkodobého majetku .
    Nedoplatok za plyn budeš mať v záväzkoch, na základe dokladovej inventúry ( pozri, kedy je na nej dátum dodania ).
    Len nerozumiem, čo myslíš s tou pohľadávkou, aká opravná faktúra ku nedoplatku ?

    miska31 je offline (nepripojený) miska31

    miska31
    Ok, takže všetko čo som popísala bude materiál, ale neuvediem ho do výkazu majetku, len do výdavkov. a čo som písala v prípevku 14 bude réžia, ok? Ten plyn = v januári došla fa za plyn na ktorej bol dátum vyhotovenia, splatnosti, odoslania január a fakturačné obdobie 7.11.2012-31.12.2012. Nedoplatok - takmer 2800€ - vypočítali ho na základe odhadu, pretože predošlých 10 mesiacov a ešte predtým to odberné miesto bolo evidované na iného - ktorý spotreboval viac. Tak požiadali o reklamáciu a o skutočný odpočet. Vo februári prišla opravná faktúra s fakturačným obdobím rovnakým a ako preplatok na sumu cca -1900. Tak mu vznikol celkový nedoplatok len 900€ po vzájomnom započítaní. A ak máme elektronickú komunikáciu s DU môžem výkazy a aj daňové priznanie zaslať cez e-dane, alebo ho musíme odniesť na du osobne. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.