Zavrieť

Porady

mozem do aprila?

mam ukoncene dph za 1 stvrtrok a dnes mi prisla fa este na marec, musim ju dat do marca a vsetko prerobit? alebo nejakym sposobom mozem dat do aprila? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka 24 Pozri príspevok
    mam ukoncene dph za 1 stvrtrok a dnes mi prisla fa este na marec, musim ju dat do marca a vsetko prerobit? alebo nejakym sposobom mozem dat do aprila? dakujem
    Celkom podľa litery zákona si odpočet uplatníš v období, v ktorom máš doklad, teda v apríli.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janka 24 Pozri príspevok
    mam ukoncene dph za 1 stvrtrok a dnes mi prisla fa este na marec, musim ju dat do marca a vsetko prerobit? alebo nejakym sposobom mozem dat do aprila? dakujem
    Nie uplatníš v 2.Q.2008 na základe toľkokrát spomínaného paragrafu 51.
    ....ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70....
    Je citovaný celý v tejto téme
    http://www.porada.sk/t79375-neuplatn...pocet-dph.html

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    tada aj ked je tam datum 31.3.2008 mozem dat pri evidencii aprilove datumy? a dakujem za skoru odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka 24 Pozri príspevok
    tada aj ked je tam datum 31.3.2008 mozem dat pri evidencii aprilove datumy? a dakujem za skoru odpoved
    No, kedže lehota na podanie DP za 1.Q ešte neuplynula a doklad na jej uplatnenie máš, uplatníš si odpočet v 1.Q.2008.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janka 24 Pozri príspevok
    tada aj ked je tam datum 31.3.2008 mozem dat pri evidencii aprilove datumy? a dakujem za skoru odpoved
    podľa prvého príspevku som ťa pochopila, že si už DPH odovzdala...preto som citovala druhú časť predmetného paragrafu.
    Ak si ho prečítaš celý v priloženom linku a DPH máš ešte u seba, čo je v termíne do podania DP máš právo sa rozhodnúť, či dáš do 1.Q. alebo 2. Q., takže nie, nemusíš nič prerábať. Do záznamovej evidencie dáš doklad s aprílovým dátumom, t,j, tým, kedy si ho obdržala...
    Naposledy upravil evina : 07.04.08 at 10:30

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety Pozri príspevok
    No, kedže lehota na podanie DP za 1.Q ešte neuplynula a doklad na jej uplatnenie máš, uplatníš si odpočet v 1.Q.2008.
    ...alebo aj v druhom... - právo výberu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.