Zavrieť

Porady

Organizovanie plesu a odpočet DPH

Naša organizácia si vybavila živnostenský list na usporiadanie spoločenských podujatí a na základe toto sme usporiadali ples. Je možnosť odpočtu DPH pri nákladoch, ktoré pozostávajú hlavne na stravu, občerstvenie a konzumné v reštauračnom zariadení ? Vstupné máme prijaté prostredníctvom registračnej pokladnice a DPH zo vstupného zaplatíme teraz ( sme štvrťročný plátcovia ).
Ospravedlňujem sa, ak sa podobná téma už riešila, ale mne sa nič podobné nepodarilo objaviť.
Za poradenie posielam všetkým VEĽKÉ ĎAKUJEM !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ja si myslím, že je možnosť odpočtu DPH na vstupe, veď ste založili túto firmu na tento účel. a považovala by som to aj za určitý druh reklamy,
    dozvedelo sa o vás prostredníctvom tejto akcie určite veľa klintov, ktorí vás možno v budúcnosti oslovia, alebo podajú informáciu ďalej, A navyše DPH zo vstupeniek odvediete DU.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    HankaS, ďakujem za odpoveď.
    Ja to mám už od februára zaúčtované ako uplatnenú DPH na vstupe, ale teraz keď o pár dní treba podať daňové priznanie začala som okolo toho rozmýšlať a samozrejme som zneistela. Tvoj názor mi dodal istotu, že je to dobre, za čo ešte raz dík.

    Organizovanie plesu a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.