Zavrieť

Porady

rezervný fond u spoločníka

ahojte potrebujem vyriešiť jednu vec: s.r.o. založila inú s.r.o. kde sa stala 100% vlastníkom. Ku dňu vzniku sa zaviazala vytvoriť rezervný fond 353/417 a následná úhrada 221/353. To je však účtovný zápis v založenej spoločnosti. Ako zúčtovať však túto úhradu v s.r.o. ktorá je vlastníkom 428/221? alebo 431/221? alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    1. upísanie ZI: 043/367
    2. upísanie k vkladu do RF pri vzniku: 043/367

    Mne sa javí, že hodnota upísaného RF vstúpi do hodnoty podielu, ktorý bude pozostávať v momente upísania z dvoch zložiek:
    - ZI,
    - RF.
    Obe zložky vstúpia do OC podielu.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    (už to bolo v jednej téme zadané, toto je duplikát)

    Účtovanie u zakladateľa:

    úpisanie vkladu do RF ... 043 / 367
    splatenie vkladu do RF... 367 / 221

    prevod vkladu do dlh.fin.majetku 061/043
    človiečik Vladimír Ozimý
    mne to je len divné účtovať na 061. Potom to mám chápať tak lebo došlo následne k predaju tej s.r.o. T.j. na 561/061 - zúčtujem celú sumu aj s tvorbou rezervného fondu ku vzniku

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    mne to je len divné účtovať na 061. Potom to mám chápať tak lebo došlo následne k predaju tej s.r.o. T.j. na 561/061 - zúčtujem celú sumu aj s tvorbou rezervného fondu ku vzniku
    Áno. Z tohto pohľadu som aj ja uvažovala ... teda vložila som a mám možnosť účtovať o cene podielu na 561 vrátane kapitálového vkladu do RF. To je súčasť obstarávacej ceny podielu pri založení spoločnosti. Podiel na ZI a podiel na RF ako súčastiach vlastného imania spoločnosti upísaných zakladateľmi. Len som neuvažovala s okamžitým predajom ... môžeme hovoriť o dlhodobom majetku? Bol zámer založenú spoločnosť odpredať? Nejedná sa o podiel určený k obchodovaniu?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Áno. Z tohto pohľadu som aj ja uvažovala ... teda vložila som a mám možnosť účtovať o cene podielu na 561 vrátane kapitálového vkladu do RF. To je súčasť obstarávacej ceny podielu pri založení spoločnosti. Podiel na ZI a podiel na RF ako súčastiach vlastného imania spoločnosti upísaných zakladateľmi. Len som neuvažovala s okamžitým predajom ... môžeme hovoriť o dlhodobom majetku? Bol zámer založenú spoločnosť odpredať? Nejedná sa o podiel určený k obchodovaniu?
    to je v poriadku ono tá spoločnosť sa predala až po roku ja som to len zle napísal. Oni ju aj zhodnotili a tak...len proste zistili že sa možno tým nechcú zaoberať tak predali tú spoločnosť. dobre takže budem vychádzať z toho že je to súčasťou OC a tým pádom 561/061

    rezervný fond u spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.