Zavrieť

Porady

Účet 023 - Dopravné prostriedky

Ja tento účet v programe mám, ale v jednej účtovníckej príručke som ho nenašla. Platí ešte tento účet? Chcem zaúčtovať obstaranie MV.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tweety Pozri príspevok
    Pauli, Zoli už v roku 2008 písal, že neexistuje, takže to bolo určite o nejaký ten rok skôr.
    ...tak som sa pozerala - už v súvahe za rok 2005 nie je - a po staršie by som do archívu musela ísť a sa mi nechce....

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ja v jednej účtovnej jednotke používam aj 023, 083, 028, 088 nepretržite, ako som ich prebral pred zrušením. Umožňuje mi to § 3, ods. 1 PÚP. Do súvahy začlením 023 s 083 do R 015 a 028 s 088 do R 018.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SERVIS Pozri príspevok
    Ja tento účet v programe mám, ale v jednej účtovníckej príručke som ho nenašla. Platí ešte tento účet? Chcem zaúčtovať obstaranie MV.
    Ďakujem.
    Účet 023 je zrušený, používa sa namiesto toho 022.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Ja by som hádam len doplnila, že tí, ktorí účtujú v rozpočtových organizáciach, príspevkových organizáciach, štátnych fondoch, obce a vyššie územné celky účet 023 používajú.
    Opatrenie MF SR z 8. augusta 2007 ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania menovaných oragnizácii platné (FS 9/2007).

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Účet 023 je zrušený, používa sa namiesto toho 022.
    Od ktorého roka je zrušený účet 023 - Dopravné prostriedky? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    michelle84 Pozri príspevok
    Od ktorého roka je zrušený účet 023 - Dopravné prostriedky? Ďakujem.
    Presne rok nenapíšem, ale takých 4-5r. určite.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula Pozri príspevok
    Myslím od r. 2009.
    Pauli, Zoli už v roku 2008 písal, že neexistuje, takže to bolo určite o nejaký ten rok skôr.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tictac7 Pozri príspevok
    ...tak som sa pozerala - už v súvahe za rok 2005 nie je - a po staršie by som do archívu musela ísť a sa mi nechce....
    No teda, šikulka, ale kto si to ma pamätať, ale dík dievčička. Aj ja som sa potom sekla,to je teda už poriadne dlho. PS: do toho skladu nemusíš.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Ďakujem Vám veľmi pekne. V jednej firme používajú 023, je to prehľadnejšie a v súvahe to začleňujú do riadku s účtom 022. Tiež presne podľa toho § ho môžu používať, aj keď sa nenachádza v rámcovej účtovej osnove. Ešte raz ďakujem za názory

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.