Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Pekní dník želám do porady. Poprosím Vás o radu ohľadne Dohody o vykonaní práce. Chcem vedieť či dohodár, ktorý skončil jednu dohodu a nevyčerpal zákonom stanovenú hranicu odprac.hodín, môže uzatvoriť v tej istej organizácii druhú dohodu. Chcem vedieť či súčet tých dvoch dohôd musí byť do 350 hodín.Ďakujem za odpoveď. a koľko dohôd smie jeden zamestnanec uzavrieť v rôznych organizáciách.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    verenka@azet.sk Pozri príspevok
    Pekní dník želám do porady. Poprosím Vás o radu ohľadne Dohody o vykonaní práce. Chcem vedieť či dohodár, ktorý skončil jednu dohodu a nevyčerpal zákonom stanovenú hranicu odprac.hodín, môže uzatvoriť v tej istej organizácii druhú dohodu. Chcem vedieť či súčet tých dvoch dohôd musí byť do 350 hodín.Ďakujem za odpoveď. a koľko dohôd smie jeden zamestnanec uzavrieť v rôznych organizáciách.ďakujem
    Dohôd môže mať viac, súčet hodín nesmie presiahnuť 350 hodín.

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Môže uzatvoriť aj niekoľko dohôd v jednej firme alebo v iných, ale súčet všetkých dohôd nesmie ročne prekročiť zákonom stanovenú hranicu.

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Ano, moze uzatvorit v tej istej organizacii druhu dohodu. V § 226 ods. 1 sa pise: Do predpokladaneho rozsahu prace sa zapocitava aj praca vykonavana zamestnancom pre zamestnavatela na zaklade inej DoVP. To teda znamena, ze ich sucet spolu musi byt 350 hodin. A myslim, ze pocet DoVP nie je nejako limitovany. Cize ich moze byt aj viac. Dufam ze sa nemylim.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Jozef Mihál na svojich školeniach (ktoré sú vždy výborné) často opakuje, že ide o predpokladaný rozsah prác, takže nič sa nestane, ak to prekročíte...

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    verenka@azet.sk Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým.
    Ja by som este doplnila, ze treba sledovat jeden zamestnavatel a jeden zamestnanec odpracovane hodiny u dohod o vykonani prace a naozaj musia byt sledovane max 350 hod. rocne. Pri viacerych dohodach sa tieto hodiny scitavaju a musi sa viest evidencia. Kontroluje a dost prisne Inspektorat prace. Cerstva kontrola. Ak je viac zamestnavatelov, u kazdeho sa posudzuje samostatne.
    Dobrý deň,

    pripájam sa k téme....takže dohoda o vykonaní práce je zákonom stanovená 350 hodín,pričom sa uhrádza zrážková daň 19% príslušnému DÚ, úrazové poistenie 0,8% a garančné poistenie 0,25%. Mám otázku: ak budem popri hl.prac.činnosti pracovať na dohodu,musím si to bud.rok za príslušné obdobie dať do daňového priznania ako príjem z vedľ.činnosti? ďakujem vopred za odpoveď.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak je do 5 tis. mesačne a zrazená zrážkova daň tak ju nemusí priznávať do príjmov. Veď je vysporiadaná. Záleži na ňom...

    bosilek je offline (nepripojený) bosilek

    bosilek
    Dobry den,

    Prave som si spocitala, ze som na hranici odpracovanych hodin u mojho zamestnavatela - od januara doteraz ich mam 346. Teraz neviem co dalej. Do konca roka mam este 3 mesiace pred sebou a mesacne robim cca 40-50 hodin. Mohli by ste mi poradit ake mam moznosti?

    Dakujem vopred za rady!

    P.S. Neviem, ci je to relevantne info, ale v inej firme robim na DoPC (8 hod. tyzdenne) a momentalne som na RD.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zdravím Vás,
    uzavreli sme "Dohodu o vykonaní práce" od 1.9. do 31.12.2009. Koncom septembra brigádnička skončila a odhlásila som ju v soc. poisť.
    Žiada od nás výstupné doklady - pokiaľ viem, v tomto prípade jej nedávame žiadne - nebola u nás klasicky zamestnaná - alebo sa mýlim?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Laura1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    uzavreli sme "Dohodu o vykonaní práce" od 1.9. do 31.12.2009. Koncom septembra brigádnička skončila a odhlásila som ju v soc. poisť.
    Žiada od nás výstupné doklady - pokiaľ viem, v tomto prípade jej nedávame žiadne - nebola u nás klasicky zamestnaná - alebo sa mýlim?
    Vystavíš jej len potvrdenie o príjme fyzických osob zo závislej činnosti + výplatnú pásku za 9/2009.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Laura1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    uzavreli sme "Dohodu o vykonaní práce" od 1.9. do 31.12.2009. Koncom septembra brigádnička skončila a odhlásila som ju v soc. poisť.
    Žiada od nás výstupné doklady - pokiaľ viem, v tomto prípade jej nedávame žiadne - nebola u nás klasicky zamestnaná - alebo sa mýlim?
    Ak je evidovaná na úrade práce a dohoda bola predčasne ukončená, u nás UP požaduje písomné potvrdenie, kedy dohoda skončila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.