Zavrieť

Porady

Dan z prijmov

Dobry den,
som študentkou a brigadujem v jednej firme, kde mi 19%-tnu dan zo mzdy nestrhavaju, cize buduci rok nebudem podavat dan.priznanie (ak tomu spravne rozumiem).
Ale chcem ist zaroven pracovat aj do druhej firmy. Mozem aj tam nezdanovat
hodinovu mzdu?

Alebo mam narok iba u jedneho zamestnavatela na nezdanenu mzdu?

dakujem

prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Misnow Pozri príspevok
    Dobry den,
    som študentkou a brigadujem v jednej firme, kde mi 19%-tnu dan zo mzdy nestrhavaju, cize buduci rok nebudem podavat dan.priznanie (ak tomu spravne rozumiem).
    Ale chcem ist zaroven pracovat aj do druhej firmy. Mozem aj tam nezdanovat
    hodinovu mzdu?

    Alebo mam narok iba u jedneho zamestnavatela na nezdanenu mzdu?

    dakujem

    prajem pekny den
    Nezrážajú ti daň pretože si podpísala vyhlásenie. Vyhlásenie môžeš podpísať iba u jedného zamestnávateľa.

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Pepa Pozri príspevok
    Nezrážajú ti daň pretože si podpísala vyhlásenie. Vyhlásenie môžeš podpísať iba u jedného zamestnávateľa.

    A ked u prveho zamestnávatela zrusim dohodu o brigade (prva firma), mozem to vyhlasenie podpisat v tej druhej a nezdanovat?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misnow Pozri príspevok
    A ked u prveho zamestnávatela zrusim dohodu o brigade (prva firma), mozem to vyhlasenie podpisat v tej druhej a nezdanovat?
    Ide totiž o to, že nárok na NČ na daňovníka- seba, si môžeš uplatniť len raz.

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Tweety Pozri príspevok
    Ide totiž o to, že nárok na NČ na daňovníka- seba, si môžeš uplatniť len raz.

    Cize ked koncom tohto roka ukoncim zmluvu v prvej firme, zaciatkom buduceho roka mozem podpisat dodatocne vyhlasenie v druhej firme a tam uz budem mat narok na NC. tak?


    dakujem

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Tweety Pozri príspevok
    Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.

    Uz som z toho zmatena. Tak teda, co mam urobit, aby som mala v druhej firme nezdanene, cize nepodavala dan. priznanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misnow Pozri príspevok
    Cize ked koncom tohto roka ukoncim zmluvu v prvej firme, zaciatkom buduceho roka mozem podpisat dodatocne vyhlasenie v druhej firme a tam uz budem mat narok na NC. tak?


    dakujem
    Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Tweety Pozri príspevok
    Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.

    Ja rozumiem, ze ked som vyhlasenie na NC podpisala v jednej firme (rok 2008), v druhej uz nemam narok. Ale ked uz skonci zdanovacie obdobie a ja v prvej robit nebudem (rok 2009), v druhej mozem dodatocne vyhlasenie o NC podpisat?
    Mojim cielom je dostat celu hod.mzdu naraz a nie znizenu o dan z prijmov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misnow Pozri príspevok
    Ja rozumiem, ze ked som vyhlasenie na NC podpisala v jednej firme (rok 2008), v druhej uz nemam narok. Ale ked uz skonci zdanovacie obdobie a ja v prvej robit nebudem (rok 2009), v druhej mozem dodatocne vyhlasenie o NC podpisat?
    Mojim cielom je dostat celu hod.mzdu naraz a nie znizenu o dan z prijmov.
    Ale veď som aj napísala, že si môžeš uplatniť len raz, takže ak v roku 2009 budeš mať len jedného zamestnáv. a podpíšeš u neho vyhlásenie k zdaneniu, v ktorom si uplatníš NČ, tvoja mzda bude naďalej zdaňovaná, ale bude aj uplatnená NČ, to znamená, že ak bude nižšia, alebo rovná NČ, nebudeš platiť v konečnom žiadnu daň.
    Naposledy upravil Tweety : 11.04.08 at 09:27

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Tweety Pozri príspevok
    Ale veď som aj napísala, že si môžeš uplatniť len raz, takže ak v roku 2009 budeš mať len jedného zamestnáv. a podpíšeš u neho vyhlásenie k zdaneniu, v ktorom si uplatníš NČ, tvoja mzda bude naďalej zdaňovaná, ale bude aj uplatnená NČ, to znamená, že ak bude nižšia ako samotná NČ, nebudeš platiť v konečnom žiadnu daň.

    Ja som si az doteraz myslela, ze narok na NC mam len raz (= raz do roka). ale znamenalo to, ze len u jedneho zamestnavatela. Konecne mi je to jasnejšie) a este posledna vec: buduci tyzden uzavriem dohodu o praci v tej druhej firme. v prvej dovtedy ukoncim dohodu, a tym padom uz mam narok v druhej na NC. ze?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misnow Pozri príspevok
    Ja som si az doteraz myslela, ze narok na NC mam len raz (= raz do roka). ale znamenalo to, ze len u jedneho zamestnavatela. Konecne mi je to jasnejšie) a este posledna vec: buduci tyzden uzavriem dohodu o praci v tej druhej firme. v prvej dovtedy ukoncim dohodu, a tym padom uz mam narok v druhej na NC. ze?
    Áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.