Zavrieť

Porady

Postavit novy dom alebo prerobit stary???

Dobry den,

potrebovala by som troska poradit od ludi ktori maju s tymto skusenost.Ako vsetci vieme,ceny nehnutelnosti sa velmi zvysili..Vzdy som chcela kupit starsi domcek a prerobit si ho podla mojich predstav.Dnes ma vsak od toho kazdy odhovara!Nie je to zvlastne??Zo vsetkych stran pocujem,ze preco si nepostavim uz novy,ze v dnesnej dobre ma rekonstrukcia starsieho domu vyjde drahsie?! ako stavba noveho..Nechce sa mi tomu verit..Ma niekto skusenost so stavbou domu alebo rekonstrukciou (tento alebo minuly rok?)
Ako sa tie ceny pohybuju?Ja som z MYJAVY - zapadne SK a kedze nechcem byvat v meste ale na dedinke alebo polosamote tak cena pozemku je tu asi 200sk/m stvorcovy A domcek starsi asi okolo 600 000.Ja by som rada kupila domcek kde treba dat aj nove podlahy,okna,dvere a strechu.Take nie su drahe,alebo ano?No a predsa stavba noveho to cez firmu je velmi drahe nie?

Za kazdu dobru radu velmi dakujem.

Eva
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
A čo kúrenie, teplá a studená voda, elektrická inštalácia, komplet sanita, odkanalizovanie vnútrajšku a vonkajšku, prípadne plyn, zateplenie, atď. Práce budeš platiť dvakrát-raz za búranie a druhýkrát za stavanie. A nebude to aj tak presne ako by si chcela. Prerobil som jeden mezanínový byt a jeden veľký dom. Nikdy viac!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Takze naozaj su s tym taketo problemy...ja uz neviem co mam robit...mne sa napriklad velmi paci tento: PRODOM VIKTORIA na stranke prodom.sk ale celkom nechapem tej cene...akoze len za postavenie 2 a pol miliona a to tam este nie je ani zariadenie dal by sa tento dom postavit svojpomocne za milion? Da sa vobec v dnesnej dobe nieco postavit za milion?
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

Jednoznačne závisí aj od rozsahu , resp. kolko si vieš sama spraviť ( prípadne priatel)

Ale ak takto rozmýšlaš skús si pri kúpe zavolať stavbára - niekoho čo tomu rozumie a nech ti aspon v hrubých rysoch načrtne čo to obnáša + terajšie ceny. Navyše materialy idú od nového roku hore takže rátaj navýšenie cca 25 % .
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

V starom dome nechas mozno mury a ostatne bude musiet byt nove. Tym padom sa zaplati buranie a znova stavanie. Okrem toho zhltne to miliony a stale to bude stat na starych stenach. A ta rekonstrukcia neskonci nikdy, stale bude treba tie stare casti domu rekonstruovat, znova a znova.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Staré domy nemajú projektované také dispozičné riešenie aké si vyžaduje dnešná doba. Prerábali sme starý dom až tak, že zostali len 3 obvodové múry, tlačil nás čas, mali sme projekt a stavebné povolenie na prestavbu, ale po niekoľkých rokoch sme si povedali, že radšej sme mali zvaliť všetko a stavať od základov. Asi takto.
Radšej nové ako prerábať staré.
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Coraz viac zacinam rozmyslat o stavbe noveho...dnes sa asi naozaj velmi neoplati rekonstruovat...nasla som na nete tzv.Dom za milion.Doslovne:

Ponúkame na predaj malý rodinný dom, už za 1. milión bez DPH. Dom má výmeru bežného 3-izbového bytu - s dvoma izbami, obývačkou, kuchyňou, kúpeľňou a predsieňou.

Cena: 1.190.000 SK s DPH

Co si myslite o takomto type domu?
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Je to novostavba,bungalow.Mne sa celkom paci,ale je to naozaj mozne,ze tak lacno?Postavia ho za 6tyzdnov,tzv.EKOdom
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Safeko su podvodnici, co musi byt logicke hned z tej reklamy ze dom za milion. Ale ono ich aj v skutocnosti vela ludi kritizovalo, ze stavba trva hrozne dlho, su s nimi problemy, atd.
0 0
andy1968 andy1968

andy1968 je offline (nepripojený) andy1968

Re: Postavit novy dom alebo prerobit stary???
Takze naozaj su s tym taketo problemy...ja uz neviem co mam robit...mne sa napriklad velmi paci tento: PRODOM VIKTORIA na stranke prodom.sk ale celkom nechapem tej cene...akoze len za postavenie 2 a pol miliona a to tam este nie je ani zariadenie dal by sa tento dom postavit svojpomocne za milion? Da sa vobec v dnesnej dobe nieco postavit za milion?

ODPOVEĎ:

Dá sa postaviť ale určite nie za 2,5 mil. Sk to je prehané, tak za 1,5 mil Sk sa to podľa mňa dá postaviť aj na kľúč a so solidným štandardom

andy1968
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andy1968 Pozri príspevok
Re: Postavit novy dom alebo prerobit stary???
Takze naozaj su s tym taketo problemy...ja uz neviem co mam robit...mne sa napriklad velmi paci tento: PRODOM VIKTORIA na stranke prodom.sk ale celkom nechapem tej cene...akoze len za postavenie 2 a pol miliona a to tam este nie je ani zariadenie dal by sa tento dom postavit svojpomocne za milion? Da sa vobec v dnesnej dobe nieco postavit za milion?

ODPOVEĎ:

Dá sa postaviť ale určite nie za 2,5 mil. Sk to je prehané, tak za 1,5 mil Sk sa to podľa mňa dá postaviť aj na kľúč a so solidným štandardom

andy1968
Pozeral som na tú stránku a tam je stavba na klúč za 1,5 mil a nie 2,5?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

andy1968 Pozri príspevok
ODPOVEĎ:

Dá sa postaviť ale určite nie za 2,5 mil. Sk to je prehané, tak za 1,5 mil Sk sa to podľa mňa dá postaviť aj na kľúč a so solidným štandardom

andy1968
No ked taky postavis za 1,5 so solidnym standardom, daj vediet. Iba kuchyna a kupelne v solidnom standarde budu stat pol miliona. Plot a teren dalsieho pol miliona.
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Naozaj?? My mame rozpocet zatial milion,snazime sa dalej,tento domcek je maly.Dal by sa aj cez firmu za 1,5 mil.? Ja som si najskor nevsimla ze cena materialu je milion,potom ked som si to vsimla,som upadla do takej depresie hypoteka na 20rokov jaaaaaj to nechcem
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

No prave..na kluc milion a pol ale za material skoro milion Alebo to je v tom??? Povedzte prosim niekto ze to je v cene....
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

HUSKYgirl Pozri príspevok
Naozaj?? My mame rozpocet zatial milion,snazime sa dalej,tento domcek je maly.Dal by sa aj cez firmu za 1,5 mil.? Ja som si najskor nevsimla ze cena materialu je milion,potom ked som si to vsimla,som upadla do takej depresie hypoteka na 20rokov jaaaaaj to nechcem
Hypoteka je vsade na svete bezna vec, treba sa s tym zmierit. Na zapade maju ludia bud najom alebo dom/byt na hypoteku, nikto nema na to zaplatit to cash(az na hornych 5% samozrejme). Hypoteku musis brat tak, ze dnesna splatka 10tis. bude za 10 rokov smiesne mala a za 20 to bude mozno poriadny nakup v potravinach. Ale nehnutelnost zatial niekolko krat zvysi svoju hodnotu, je tazke lepsie ulozit peniaze(aj na dlh) ako do domu/bytu.
1 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

zdedili sme starsi dom a ja som ho svojpomocne prerabal pol roka,tak aby sa dalo v nom byvat-iba vnutro/malovky,nieco z kurenia,nieco z elektriky,nieco zo sanity,dve podlahy,nova linka za 8tis.,nabytok sme vsetko mali a stalo nas to skoro 200tis..ideme stavat novy dom podla svojich predstav.stare zostane stare a stale bude pytat peniaze za opravy.teraz sa predsa pouzivaju aj ine kvalitnejsie materialy a rataj s tym,ze ked postavis nove,peniaze na udrzbu bude treba za 15-20 rokov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
HUSKYgirl Pozri príspevok
No prave..na kluc milion a pol ale za material skoro milion Alebo to je v tom??? Povedzte prosim niekto ze to je v cene....
Podľa mňa cena na kluč už by mala byť aj s materiálom.
0 0
Kandrea Kandrea

Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

HUSKYgirl Pozri príspevok
No prave..na kluc milion a pol ale za material skoro milion Alebo to je v tom??? Povedzte prosim niekto ze to je v cene....

Áno v cene "na kľúč" je aj materiál
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Jee no to ste ma potesili Dakujem moc Inak pocula som ze ceny materialov a stavebnych prac su coraz drahsie Naozaj je to take zle? lebo ja sa vratim zo zahranicia az za rok-dva kam az mozu stupat ceny? Inak..len ma tak napadlo..dal by sa takyto isty domcek PRODOM VIKTORIA postavit aj dreveny? Akoze myslim zrubovy,to by bolo krasne si myslim
0 0
maruška123 maruška123

maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

ja by som asi nikdy si nedala postaviť dom na kľúč ( iba ak by som mala veľa peňazí)) a to robím v stavebnej firme, kúpili sme pozemok so starým domom celý sme ho zbúrali ( nemá význam prerábať starý, vyjde to drahšie ko nový ) máme obmedzený rozpočet, takže porovnávame ceny materiálu , práce atď a rozdiely sú neskutočné- dá sa ušetriť kopec peňazí.... počítala som za zbúranie starého domu a odvoz 100 000 Sk a nakoniec po správnom uvažovaní sme to spravili za 30 000 Sk ( niečo sa vyviezlo, niečo rozviezlo po pozemku, niečo sa dá do základov )
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Ja tiez urcite nebudem stavat cez firmu.Chceli by sme svojpomocne.Inak aj tak sa mi zda ten domcek maly,co myslite? Co tak zvacsit ho o 1 izbu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať