Zavrieť

Porady

Zaciatocnik - zivnostnik

Ahojte,
chcem sa nieco opytat....som zaciatocnik-zivnostnik v oblasti poistenia, chcem vediet nieco o tom, o plateni zdravotneho, co si mozem dat do nakladov a tak, ak budete nieco vediet prosim poradte.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Platby odvodov do fondov si môžeš účtovať do nákladov.
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

A taky kostym alebo obedy...? Telefon???
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
telefón - firemný áno,
obedy - stravné lístky áno, resp FA za obedy
kostým - v prípade ak na ňom bude logo firmy áno /reprezentácia firmy /
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ako živnostník si môžeš uplatniť aj stravné vo výške 89,- Sk za odpracovaný deň, najviac vo výške mesačného pracovného fondu. Musíš doložiť buď faktúru za kúpu stravných lístkov, alebo doklad za zaplatenie obeda v reštaurácii.Tiež si môžeš vo výdavkoch uplatniť telefón. Čo všetko si môžeš dať do nákladov nájdeš v zákone o dani z príjmov , § daňové výdavky.O kostýme by som pochybovala.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Do nákladov si môžem uzať aj nákup kancelárskych potrieb, kopírovanie, neviem čo ma ešte napadne napíšem.

Ale všetko čo súvisí s tvojou podnikateľskou činnosťou na dosiahnutie príjmov.
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

Dakujem Vam velmi pekne, velmi ste mi pomohli, ak Vas este nieco napadne dajte mi vediet
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

Tak som zistila ze mozem aj kostymy, ale len tri rocne
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

ahoj, a odkial vies ze tri kostymy rocne??
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

Mam to od kolegyne, ona je zivnostnicka uz par rokov a jej uctovnicka jej to tak robi
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ewelinka21 Pozri príspevok
Mam to od kolegyne, ona je zivnostnicka uz par rokov a jej uctovnicka jej to tak robi
Nech to doloží aj § zákona o dani z príjmov, najmä tie 3 ks ročne.
http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2008-a.html#19
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
http://www.porada.sk/t30671-kostym-dan-naklad.html
skús pozrieť
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

a ako to je obedmi s klientami, ale nejaka ta kava, a kava a caj do kancelarie? dakujem pekne
0 0
Ewelinka21 Ewelinka21

Ewelinka21 je offline (nepripojený) Ewelinka21

ked ma kolgyna prispevok na samozamestnanie moze si dat veci co si za to kupi do odpisov z dani???
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ewelinka21 Pozri príspevok
ked ma kolgyna prispevok na samozamestnanie moze si dat veci co si za to kupi do odpisov z dani???
Pozri témy Príspevok z úradu práce. Princíp je :Prijatie príspevku=výdavok neovplyvňujúci základ dane. Použitie príspevku, nákup vecí, úhrada poistného=výdavok ovplyvňujúci základ dane. K tomu zároveň vo výške použitia príspevku preúčtovať Čerpanie dotácie=príjem ovplyvňujúci základ dane. Čiže koľko výdavky, toľko príjmy ovplyvňujúce základ dane.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

A čo také montérky pre robotníkov?
Koľko kusov ročne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
balunka Pozri príspevok
A čo také montérky pre robotníkov?
Koľko kusov ročne?
Musíš na to mať internú smernicu, v ktorej uvedieš na koľko majú nárok. Samozrejme s prihliadnutím na opotrebenie montérok.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

balunka Pozri príspevok
A čo také montérky pre robotníkov?
Koľko kusov ročne?
My máme smernicu na 1 ks montériek, 1 ks bundy raz za 12 mesiacov a pracovné topánky raz za 6 mesiacov. Samozrejme závisí od prevádzky.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Braňo Pozri príspevok
My máme smernicu na 1 ks montériek, 1 ks bundy raz za 12 mesiacov a pracovné topánky raz za 6 mesiacov. Samozrejme závisí od prevádzky.
Nie je to málo,veď keď je každý deň v tých montérkach ,tak ich na tej stavbe zničí
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dav Pozri príspevok
Pozri témy Príspevok z úradu práce. Princíp je :Prijatie príspevku=výdavok neovplyvňujúci základ dane. Použitie príspevku, nákup vecí, úhrada poistného=výdavok ovplyvňujúci základ dane. K tomu zároveň vo výške použitia príspevku preúčtovať Čerpanie dotácie=príjem ovplyvňujúci základ dane. Čiže koľko výdavky, toľko príjmy ovplyvňujúce základ dane.
Prosím Vás, je to isté, že z príspevku od ÚP môže začínajúci živnostník platiť aj odvody na poistné, lebo niekto písal, že nie, môžete na to dať nijaký § a zákon, vopred ďakujem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-...2007-a.html#49
Zuzy Pozri príspevok
Prosím Vás, je to isté, že z príspevku od ÚP môže začínajúci živnostník platiť aj odvody na poistné, lebo niekto písal, že nie, môžete na to dať nijaký § a zákon, vopred ďakujem
http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-...2007-a.html#49

Od 1.5.2008 platí novela zákona o službách zamestnanosti. Dovtedy platilo 100%, že začínajúci podnikateľ môže dať odvody na poistné z príspevku ÚP. Podľa toho, aký podnikateľský zámer predloží, a či si už v podnikateľskom zámere uvedie, že príspevok použije na úhradu zdravotného, aj dobrovoľného sociálneho poistenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať