Zavrieť

Porady

Oplatí sa to - otvoriť masážny salón ?

Dobrý deň.

Som mladý 27 ročný muž,ktorý by si chcel spraviť kurz masírovania a ktorý by si chcel otvoriť masérsky salón.

Preto by som Vás chcel poprosiť o nejaké rady.

Mal by som k Vám zopár otázok :

1) Čo potrebujem na to,aby som mohol začať podnikať a otvoriť si masérsky salón (stačí mi vybaviť si živnostenský list) ?
Miestnosť by som mal ( kolegyňa má v prenájme 2 izby a v jednej má kaderníctvo a druhá je volná tam by som bol ).

2) Čo stojí kurz ak by som chcel masírovať celé telo a kedy sú kurzy a aký kurz by ste mi odporučili na začiatok (samozrejme potreboval by som sa naučiť masírovať viaceré časti tela a nie len jednu časť) ?

3) Ak si spravím kurz,koľko je platný a čo stojí jeho predĺženie ?

4) Mal by som záujem aj o nejakú masážnu lavicu,akú by ste mi odporučili.

5) A či je reálne aby som mesačne zarobil 20 000 Sk,nakoľko mám také výdaje že min. 20 000 musím zarobiť.

Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.11.09 at 14:51
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

V akom meste to chceš otvoriť? Masérske kurzy a zariadenie masérskych salónov skús pohľadať cez Google, podľa bydliska. Aká je konkurencia? Koľko zákazníkov denne fyzicky zvládneš vymasírovať? Koľko korún uvažuješ brať za masáže?Odkiaľ získaš klientov? Dobrá špionáž je ísť do podobného zariadenia ako zákazník...
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Som zo Šale a plánujem salón otvoriť v Šali. Za prenájom priestoru budem platiť 4500,- . Na internete som našiel v Šali 7 ľudí čo masírujú z toho štyria majú salón a traja masírujú doma.

Klasická masáž chrbta a šije ide okolo - 500 Sk.
Ja by som pýtal 350 Sk. Neviem či je to veľa alebo málo ale na začiatok nemôžem dať vyššiu cenu.

Kurz, lavica, pokladnica a zariadenie ma stoja okolo 35 000 Sk, to by bola počiatočná investícia. Od štátu dostanem nejaký príspevok na podnikanie ale neviem koľko.

Bavilo by ma masírovať ale mám byt a hypotéku a preto by som potreboval zarobiť mesačne okolo 20 000 SK.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak to su snad jednoduche pocty nie? Potrebujes zarobit 24.500, to je denne 1225 Sk, co je 3,5 zakaznika.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Momentálne som zamestnaný,ale od pondelka budem nezamestnaný a chcel by som si vybaviť živnosť.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Radolus Pozri príspevok
Momentálne som zamestnaný,ale od pondelka budem nezamestnaný a chcel by som si vybaviť živnosť.
Tak počkaj 4 mesiace na príspevok, dovtedy si urob masérsky kurz. Dá sa robiť aj zadarmo ako rekvalifikačný kurz, ak bude niekto práve v tom čase kurz otvárať.
Prípadne si urob kurz, a aby ti to vyšlo na 4 mesiace, tak sa zamestnaj u kolegyne na dohodu na 3.200,- Sk a tuším 68 hodín mesačne ako masér.
Naposledy upravil Dav : 17.04.08 at 18:18
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Zatiaľ som našiel Masérsky kurz cez Štúdio Ónyyx.
Termín: 21.5 - 10.6.2006
1. Masérsky kurz, akreditovaný MŠ SR
Cena: 9.900,-Sk

Kolegyňa (známa) má kaderníctvo a ja budem musieť všetko vybaviť (lebo ohľadom masáže tam nemá nič).

Ako sa to robí?Mám nakúpiť pokladňu,masážnu lavicu ,vybaviť hygienu a potom si vybavovať živnosť alebo najprv si musím vybaviť živnosť (ako sa to vybavuje a kde).Nemusím predkladať nejaký projekt ?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pokiaľ chceš príspevok od štátu, máš 4 mesiace čas. Zaeviduj sa na úrade, pospytuj sa na podmienky poskytnutia príspevku. Urob si masérsky kurz. Pokladnicu, lavicu, ak chceš kúpiť z príspevku, musíš ho najprv dostať. Nedá sa, že teraz kúpiš a potom povieš, že si vraciaš peniaze. Živnosť vybavíš viac-menej do týždňa, aj s výpisom. Na získanie dotácie predkladáš podnikateľský zámer. Hygiena - áno. Popozeraj témy na Porade, boli tu riešené podobné otázky.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Takže mi odporúčaš ísť od pondelka na úrad práce.Tam sa popýtať na podmienky.
Vydržať na úrade 4 mesiace (popri tom si spraviť masérsky kurz,napr:21.5 - 10.6.2006) a v Auguste požiadať o príspevok.

Mám poctivo odrobených 11 rokou,ale minulý rok som mal ísť do zahraničia (samozrejme,že to bol podvod) a bol som doma 1 celý mesiac (1.3.2007-31.3.2007).Tento mesiac som poberal podporu.Do 28.2.2007 som robil a aj od 1.4.2007 som nastúpil do práce.Nebude to vadiť,mám nárok na podporu?


Komu musím predložiť podnikateľský zámer (kedy by som ho mal predložiť) a koľko asi trvá kým sa dozviem či mi ho schvália?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Myslím, že máš, akurát sa ti bude krátiť o jeden mesiac, ktorý si vlani poberal dávky, bude sa to brať, že dočerpávaš ten prvý nárok, teda 5 mesiacov budeš mať aj dávku. Ale to rozhodne prekonzultuj s úradom práce. Taktiež aj podmienky, za akých máš nárok na príspevok, ktoré činnosti sú podporované, ako si predstavujú podnikateľský zámer. Aj ku začiatkom podnikania sa organizujú bezplatné kurzy, poinformuj sa. Preto ti odporúčam poradiť sa konkrétne, lebo platí "iný kraj, iný mrav" pri niektorých , už konkrétnych podmienkach získania dotácie. Tiež sa mení zákon o službách zamestnanosti.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

A ak nie začnem robiť Erotickú masáž

Sranda musí byť.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Skúsim zopár postrehov:

1. nie je masér ako masér - jedna moja známa bola u maséra, ktorý jej spôsobil masážou pohmoždeniny na chrbte - potom išla k inému a ten ju postavil na nohy.

2. už si skúšal masírovať svoju ženu (priateľku) nepretržite 45 min. ? a po 15 min. pauze opäť a potom ešte raz ? --- vieš, aká je to makačka ?

A či sa to oplatí ? Iste - ak si vybuduješ meno, budeš dobrý a budeš mať stálu klientelu ..... ale nečakaj, že to bude za 2 mesiace od začiatku.
0 0
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

Radolus: to ze ekonomika ide nenormálne hore je fakt, a nie v Pakistane ale na Slovensku. Iste jedna vec su makro a duha vec su mikro udaje, ale da sa povedat ze mame slusny rast ekonomiky. To len pre upresnenie
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni: http://www.porada.sk/t5332-p3-podnikatelsky-plan.html .......a prečítaj si príspevky 10, 26 a 28 - možno Ti to pomôže
0 0
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

Aku mas VS? Preco nejdes za pracou do BA?
0 0
poho31 poho31

poho31 je offline (nepripojený) poho31

Rád športujem, počúvam dobrú hudbu a mám rád pekné autá a dievčatá ...viac
20 tis mesačne čistého na masážach nezarobíš. Musel by si si zaplatiť poriadnu reklamu v miestnych médiach, a aj tak keď si až piaty, taký počet zákazníkov po celý rok bude veľký problém. K masážnemu salónu treba aj sprchy a sociálne zariadenie pre zákazníkov sólo pre každé pohlavie, tiež šatne na prezliekanie, registračnú pokladňu. Štartovací kapitál najmenej 200 tis. ( Prvé dni, možno i mesiace si nezarobíš ani na nájomné a energie. ) Beata
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Beata.

Zákazníkov mi bude na začiatku dohadzovať kolegyňa z kaderníctva.Je to iné nemať na začiatku nikoho,alebo mať cca. 20 - 30 zákazníkov. Ona už má svoju klientelu a to je pre mňa veľké plus.A nájomné budeme platiť na polovicu 4500,-Sk ona a 4500,-Sk ja.

A to sa mi moc nezdá,že budem potrebovať sprchy zvlášť pre každé pohlavie.Polovica masérov pracuje doma a tam majú iba jednu sprchu.Ja by som chcel malý masérsky salón (samozrejme rohovú sprchu tam budem mať ak to bude potrebné).

Podla mňa (toto je len môj názor) potrebujem : Pokladnicu na Sk a na Eurá (cca. 10 000 Sk),masážnu lavicu napr. : Masérsky stôl PROFI 1 (od Štúdia Ónyyx 10 000 Sk),vešiak kam si dá zákazník veci (nejaká plachta za ktorou sa vyzlečie) 5 000 Sk,Nejaké doplnky (polička,skrinka,krémy,rohová sprcha atď. 15 000 Sk),masérský kurz (osvedčenie 10 000 Sk).

Samozrejme bude potrené vybaviť si všelijaké povolenia,hygiénu a podobne.

Ja viem,že to neje len tak,ale každý raz začínal a každý nemal na začiatku veľa peňazí.


Podla mňa počiatočná investícia bude okolo 50 000 Sk.
Samozrejme čo sa bude dať,to sa budem snažiť zohnať (spraviť) svojpomocne.

Je to iba môj názor,možno že sa mýlim.Neviem ale človek musí niečo špekulovať.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Od 22.4.2008 budem evidovaný na úrade práce a živnosť si plánujem otvoriť v Auguste.

Chcem sa spýtať na aké výhody budem mať právo a aké odvody musím odvádzať.

Ďakujem
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Radolus Pozri príspevok
Beata.

Zákazníkov mi bude na začiatku dohadzovať kolegyňa z kaderníctva.Je to iné nemať na začiatku nikoho,alebo mať cca. 20 - 30 zákazníkov. Ona už má svoju klientelu a to je pre mňa veľké plus.A nájomné budeme platiť na polovicu 4500,-Sk ona a 4500,-Sk ja.

A to sa mi moc nezdá,že budem potrebovať sprchy zvlášť pre každé pohlavie.Polovica masérov pracuje doma a tam majú iba jednu sprchu.Ja by som chcel malý masérsky salón (samozrejme rohovú sprchu tam budem mať ak to bude potrebné).

Podla mňa (toto je len môj názor) potrebujem : Pokladnicu na Sk a na Eurá (cca. 10 000 Sk),masážnu lavicu napr. : Masérsky stôl PROFI 1 (od Štúdia Ónyyx 10 000 Sk),vešiak kam si dá zákazník veci (nejaká plachta za ktorou sa vyzlečie) 5 000 Sk,Nejaké doplnky (polička,skrinka,krémy,rohová sprcha atď. 15 000 Sk),masérský kurz (osvedčenie 10 000 Sk).

Samozrejme bude potrené vybaviť si všelijaké povolenia,hygiénu a podobne.

Ja viem,že to neje len tak,ale každý raz začínal a každý nemal na začiatku veľa peňazí.


Podla mňa počiatočná investícia bude okolo 50 000 Sk.
Samozrejme čo sa bude dať,to sa budem snažiť zohnať (spraviť) svojpomocne.

Je to iba môj názor,možno že sa mýlim.Neviem ale človek musí niečo špekulovať.
Sprcha je určite potrebná. Človek po masáži potrebuje umyť zo seba zostatky gélu a odstránené kúsky kože...
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Takže od utorka budem evidovaný na úrade práce a tam mi povedali, že sa menia zákony a stačí ak budem evidovaný 3 mesiace a pri založení živnosti mám nárok dostať 100 000 - 120 000 Sk.

Ako živnostník musím byť vedený 2 roky,potom sa nemusí vracať nič.

Kde by mi vedeli povedať,čo všetko potrebujem mať a zohnať do masážneho salónu ?
0 0
cicinkos cicinkos

cicinkos je offline (nepripojený) cicinkos

Radolus Pozri príspevok
Takže od utorka budem evidovaný na úrade práce a tam mi povedali, že sa menia zákony a stačí ak budem evidovaný 3 mesiace a pri založení živnosti mám nárok dostať 100 000 - 120 000 Sk.

Ako živnostník musím byť vedený 2 roky,potom sa nemusí vracať nič.

Kde by mi vedeli povedať,čo všetko potrebujem mať a zohnať do masážneho salónu ?
Organizuju sa rozne maserske kurzy napriklad celkom slusny je SKOMAS, v Bratislave.. Taktiez v inych mestach. Myslim ze ten skomas stoji cez 10 000, Sk (co nie je take strasne) - klasicka masaz. Naucia Ta tam rozne metody. Upozornujem Ta na to, ze klasicka masaz - kurz je len zaciatok trva to okolo 3 tyzdnov az mesiac intenzivneho chodenia na kurz. Teoria, prax navkonci skusky. Ty si budes myslet co si na naucil ale v skutocnosti budes vediet uplne zaklady. Sklamanie pride az po prvych komercnych masazach. Co sa tyka povoleni tak to Ti uz tu pisali. Urcite to nie je jednoduche. Kedze ide o Salu (neviem ako to tam je), ale Bratislava Hlavne mesto a tu nezarobis 20 tisic za mesiac ako maser ak si zaciatocnik. Ver tomu, ze ak sa na to das budu to pre Teba tazke chvile. Kurz zvladnes, ale ak chces byt uspesny a vediet vela musis chodit po roznych seminaroch, po roznych masarskych salonoch aby si videl ako to tam chodi.. Co ta bude stat niekolko tisic. Inak sa neuplatnis. Maser je nieco take ako maly doktor, ludia za tebou pridu ak ich nieco boli, ak im nepomozes viac nepridu.. Ludia si tiez myslia, ze staci jedna masaz a vsetko prejde. Si zober ze by si musel mat niekolko 10 trvalych zakaznikov a to nemas sancu ziskat. Ak si napriklad spravis reklamu v regionalnych novinach povylepujes po vchodoch letaky tak cakaj max 5 ludi ohlas z toho tak 1 k tebe pojde na masaz.
Urcite by som Ti neodporucal masirovat na zivnost. Ak tak tak si sprav kurz, zamestnaj sa v nejakom salone (samozrejme vzdelavanie neustale musi byt)
ziskaj klientelu a az potom ked budes mat urcitu klientelu vtedy si otvor salon.
Ako novacik ak nebudes mat medialnu silnu kampan a urcite postavenie nezarobis ani na slanu vodu. Ti co Ti teraz hovoria, ze pojdu sa k tebe masirovat ti ti nepomozu a nezaplatia ti aby si mohol zit..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať