Zavrieť

Porady

Oplatí sa to - otvoriť masážny salón ?

Dobrý deň.

Som mladý 27 ročný muž,ktorý by si chcel spraviť kurz masírovania a ktorý by si chcel otvoriť masérsky salón.

Preto by som Vás chcel poprosiť o nejaké rady.

Mal by som k Vám zopár otázok :

1) Čo potrebujem na to,aby som mohol začať podnikať a otvoriť si masérsky salón (stačí mi vybaviť si živnostenský list) ?
Miestnosť by som mal ( kolegyňa má v prenájme 2 izby a v jednej má kaderníctvo a druhá je volná tam by som bol ).

2) Čo stojí kurz ak by som chcel masírovať celé telo a kedy sú kurzy a aký kurz by ste mi odporučili na začiatok (samozrejme potreboval by som sa naučiť masírovať viaceré časti tela a nie len jednu časť) ?

3) Ak si spravím kurz,koľko je platný a čo stojí jeho predĺženie ?

4) Mal by som záujem aj o nejakú masážnu lavicu,akú by ste mi odporučili.

5) A či je reálne aby som mesačne zarobil 20 000 Sk,nakoľko mám také výdaje že min. 20 000 musím zarobiť.

Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.11.09 at 14:51
Usporiadat
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
cabada Pozri príspevok
Ešte mi napadlo,
mám trochu obavu kúpiť skladací stôl, je dosť pevný, rovnako ako ten neskladací ?
Zdá sa mi totiž, že keďže je skladací, nemá takú stabilitu.
Rozdiel v cene je dosť markantný.
Takže...stačí skladací ?
noo ten náš skladací už vydržal všeličo
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Dantess Pozri príspevok
noo ten náš skladací už vydržal všeličo
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Tak oplatí sa
otvoriť ten masážny salón v dnešnej dobe ? Príspevok je starší, môžme ho trochu oživiť. Od tých čias je masérov ako maku.
Určite to môžeme trochu "rozdebatiť". Lebo to potom vyzerá, že existujú len dvaja - dantess a ja
0 0
Cripo Cripo

Cripo je offline (nepripojený) Cripo

Zaujímalo by ma, ako dopadol Radolus... Tiež sa zaujímam o masírovanie a myslím si, že časom prichádza uznanie a potom môže prísť úspech a peniaze. To že začínajúci masér by mal prachy na reklamu, musí dokázať že je dobrý, resp. taký, aby vyhovoval klientom. Inak sú to vyhodené peniaze.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

No ešte som nezačal , ale pevne nad tým rozmýšlam.

V Šali vzniká 1 masérsky salón za druhým takže neviem , ale budem musieť v niečom začať lebo firma v ktorej pracujem za 2-3 mesiace končí.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Radolus mal si sa zamestnat dovtedy niekde ako masér, aby si disponoval nejakými skúsenosťami. Samozrejme, že ľudia budú chodiť k masérom, ktorí majú už skúsenosti a vedia čo robia. Ak ich nemáš žiadne, prípadne len z kurzu, tak si doteraz strácal čas... Mnohí si myslia, že spravím si kurz a už som masér, ale našťastie to tak nechodí a ľudia vyskúšajú 2-3 masérov a až potom sa rozhodnú pre toho "svojho" maséra
0 0
betulla urbancová betulla urbancová
po absolvovani maserskeho kurzu (od 280- 350E) si na zaklade certifikatu o absolvovani klasiky mozes ist rovno pre zivnostensky list... davaj si pozor aby malo skoliace stredisko akreditaciu od MSSR- inak dojdes o prachy a papier t bude na dve veci.... najskor sa zamestnaj v nejakom kozmetickom alebo maserskom salone- kukni na profesiu- as tam xy ponuk..... to ze nemas zdravotnicke vzdelanie nevadi-( pretoze ja aj ked ho mam musi si robit kurz- kvoli papieru)) takze to mozes byt v klude a po tom ako si vybudujes klientelu si otvor vlastnyy salon.... preto je lepsi postup najskor tpp- bez zivnosti( kym ziskas zrucnosti) a az potom sa osamostatnit.... mno kamoska to robi iuz tri roky takmer a na 20000mesacne moze zabudnut takze asi tak.. ja sa chystam tiez si robit kurz po materskej flek uz mam len este nieje papier,,,, a opatrovanie pre dieta kym sa bude mamicka vzdelavat) drzim palce
1 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Dobry den,
prosim vas, ako je to s masaznym salonom a relax. hudbou? Konkretne mam na mysli autorske prava a pod. Teda kebyze maser pri svojich masazach pouzival nejake napalene CD al. MP3...kontroluje aj toto nejaka inspekcia pri navsteve?
Dalej sa chcem opytat, ako by sa dala vyriesit nasl. vec:
Maser nema masazny salon, za klientmi chodi domov a pouziva nie svoje, ale od otca pozicane auto, to zn. nemoze si dat ako zivnostnik naklady za benzin do svojich vydajov, kedze nie je vlastnikom vozidla. Mohlo by sa to vyriesit formou nejakej najomnej zmluvy s otcom, ktr. je sukr. osobou, dajme tomu za nejaku symbolicku sumu za najom, prip. formou zmluvy o zapozicani vozidla?
Dakujem vopred za vsetky rady.
G.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
cabada Pozri príspevok
Tak oplatí sa
otvoriť ten masážny salón v dnešnej dobe ? Príspevok je starší, môžme ho trochu oživiť. Od tých čias je masérov ako maku.
Určite to môžeme trochu "rozdebatiť". Lebo to potom vyzerá, že existujú len dvaja - dantess a ja
Ahoj Cabada, tak odpoveď na otázku sa ťažko hľadá. Pre každého je niečo iné to "oplatenie". Niekomu stačí 1 000e a niekto chce viac. Masérov je veru ako maku a každý to vidí ako super biznis, no naštastie Tí si väčšinou vylámu zuby.

Zajtra 2.5. budeme mať presne 2 roky. Čo som si všimol je, že sa extrémne kradnú nápady aj texty, formulácia noviniek a tak... Máme konkurenciu v meste, ktorá kopíruje presne nás, len si pridajú nejakú svoju "hodnotu" napríklad my máme niečo za 12,50e, tak oni za 12, my za 21, tak oni za 20. My sme prineisli akciu pre dôchodcov 20% oni maju 30%, my mame akciu pre dvojice 10% oni 20%. JE to do očí bijúce, lebo rovnaké akcie, rovnaký cenník, len sú lacnejší a "výhodnejší". Z jednej strany mi imponuje, že sme vzorom pre iných, ale z druhej strany ma to štve. Ešte info naše vlastnoručne písané texty používa 15iných salónov po celom Slovensku...

Taktiež ma dokáže iritovať, keď niekto pripisuje masážam nadprirodzené schopnosti, alebo ak sa niekto nazýva liečiteľom, pritom len zapáli vonnú sviečku navyše...

Takže pre zadávateľa témy, aj Vás ostatných, ak to chcete otvárať kôli peniazom, tak sa na to vys...e, lebo ľudia časom vycítia faloš a len prerobíte a stratíte svoje dobré meno. Toto remeslo nieje len biznis, treba sa mu venovať srdcom a láskou a milionárov z Vás nespraví za pár rokov...
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Prosim vas, vedel by niekto poradit ohladom mojho prispevku vyssie?
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Gabriska, treba spisat zmluvu o najme hnutelnej veci, auto zaregistrovat na danovy urad a zaplatit z neho dan
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

dakujem
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
12.5. v reflexe boli 2 super "články" v reflexe na makríze o maséroch a masážach. Akoby som niektoré texty, čo hovorili písal ja Určite si to pozrite v archíve markízy :-)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
gabriska Pozri príspevok
Prosim vas, vedel by niekto poradit ohladom mojho prispevku vyssie?
Položte túto otázku samostatne do témy podnikanie.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

gabriska Pozri príspevok
Dobry den,
prosim vas, ako je to s masaznym salonom a relax. hudbou? Konkretne mam na mysli autorske prava a pod. Teda kebyze maser pri svojich masazach pouzival nejake napalene CD al. MP3...kontroluje aj toto nejaka inspekcia pri navsteve?
Dalej sa chcem opytat, ako by sa dala vyriesit nasl. vec:
Maser nema masazny salon, za klientmi chodi domov a pouziva nie svoje, ale od otca pozicane auto, to zn. nemoze si dat ako zivnostnik naklady za benzin do svojich vydajov, kedze nie je vlastnikom vozidla. Mohlo by sa to vyriesit formou nejakej najomnej zmluvy s otcom, ktr. je sukr. osobou, dajme tomu za nejaku symbolicku sumu za najom, prip. formou zmluvy o zapozicani vozidla?
Dakujem vopred za vsetky rady.
G.
Treba sa skontaktovať so SOZA - Slovenský ochranný zväz autorský http://www.soza.sk/, prihlásiť sa, zaplatiť poplatok a je to v poriadku. (Poplatok nie je vysoký)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Položte túto otázku samostatne do témy podnikanie.
A prečo? Veď toto tu nie sú "srandičky"
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Dantess Pozri príspevok
12.5. v reflexe boli 2 super "články" v reflexe na makríze o maséroch a masážach. Akoby som niektoré texty, čo hovorili písal ja Určite si to pozrite v archíve markízy :-)
Pozeral som tú reláciu a osobne si myslím, že tak ako môže ublížiť masér, ktorý má len "obyčajný kurz", môže ublížiť aj masér, ktorý má niekoľkoročnú školu a skúsenosti.
V takýchto prípadoch vzdelanie a prax nerozhoduje, ale záleží na tom aká osobnosť je masér a aký má prístup ku klientom.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Jurivo Pozri príspevok
Pozeral som tú reláciu a osobne si myslím, že tak ako môže ublížiť masér, ktorý má len "obyčajný kurz", môže ublížiť aj masér, ktorý má niekoľkoročnú školu a skúsenosti.
V takýchto prípadoch vzdelanie a prax nerozhoduje, ale záleží na tom aká osobnosť je masér a aký má prístup ku klientom.
že prax a vzdelanie nerozhoduje ??? takže tvrdíš, že je rovnaká šanca, že Ti ublíži čerstvý absolvent kurzu ako že Ti ublíži fyzioterapeut s 20ročnou praxou ??
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Dantess Pozri príspevok
že prax a vzdelanie nerozhoduje ??? takže tvrdíš, že je rovnaká šanca, že Ti ublíži čerstvý absolvent kurzu ako že Ti ublíži fyzioterapeut s 20ročnou praxou ??
Netvrdím, že je to rovnaká šanca ale, že sa to môže stať. Tak ako môže skúsený lekár stanoviť nesprávnu diagnózu.

Treba dať šancu aj kurzovým masérom lebo každý raz musí začať. Keď je masér empatický, má cit v rukách a komunikuje s klientom, tak nemusí mať školu na to aby bol dobrý. Aj ten fyzioterapeut raz musel začať.

Aký je potom rozdiel medzi terapeutom s 10 ročnou praxou a kurzovým masérom s 10 ročnou praxou? Záleží na tom kto odmasíroval viac klientov? Podľa čoho sa posudzuje odbornosť a kvalita? A čo nevidiaci maséri? Musia mať tiež zdravotnícke školy aby boli dobrí? V dnešnej dobe už málokedy záleží na vzdelaní, skôr na šikovnosti a praxi.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Protirečíš si. Najprv hovoríš, že nezáleží na vzdelaní a praxi a teraz píšeš že záleží aj na praxi...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať