Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH

Dobry den, som platkynou DPH a ponukam sluzby v oblasti tlace letakov, vizitiek...
Chcem sa opytat, (je to trosku blba otazka ale neviem si s tym rady), vrati mi DU, uhradene DPH?Ak ano kedy, ako a co musim ja preto urobit.
DP podavam kazde 3 mesiace.Uctujem v JU.Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    krasotinka Pozri príspevok
    Dobry den, som platkynou DPH a ponukam sluzby v oblasti tlace letakov, vizitiek...
    Chcem sa opytat, (je to trosku blba otazka ale neviem si s tym rady), vrati mi DU, uhradene DPH?Ak ano kedy, ako a co musim ja preto urobit.
    DP podavam kazde 3 mesiace.Uctujem v JU.Vdaka
    Keď ti v dph priznaní vychádza nadmerný odpočet jedine vtedy prichádza do úvahy vrátenie dane. Ale DÚ si počká na ďalšie priznanie DPH, či tam ti nevznikne povinnosť platiť. Ak áno potom v rámci toho priznania sa vykompenzuje nadmerný odpočet s povinnosťou.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Prosím Vás a keď nám vznikol nadmerný odpočet aj v ďalšom štvrťroku, ako sa to rieši?

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Ďakujem za odpoveď, to vlastne znamená, že do tohto daňového priznania uvediem nadmerný odpočet za toto obdobie a daňový úrad mi vráti ten minulý odpočet. A ako sa to uvádza do daňového priznania, či neuvádza?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monspa Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, to vlastne znamená, že do tohto daňového priznania uvediem nadmerný odpočet za toto obdobie a daňový úrad mi vráti ten minulý odpočet. A ako sa to uvádza do daňového priznania, či neuvádza?
    Ak máš nadmerný odpočet za 1.Q 2008, tak nadmerný odpočet z 4.Q 2007 sa neuvádza nikam v DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.