Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    simonka1 Pozri príspevok
    Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.
    Keď nenastala žiadna zmena tak DP sa nepodáva. Výmer by mal dojsť.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    simonka1 Pozri príspevok
    Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.
    Ak nenastala žiadna zmena, tak nie si povinná podávať DP k dani z nehnuteľnosti.

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    Ďakujem veľmi, lebo šéf ma stále bombarduje, kedy príde výmer a úplne som zneistela, či som to nepokašľala, keď som DP nepodala.Úplne som zapachybovala o tom. Pretože v záväznom nariadení mesta sa píše, že daňovník je povinný podať DP do 31.1. toho zdaň.obd., v ktorom mu vznikla daňová povinnosť, alebo ak nastala zmena....

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    simonka1 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi, lebo šéf ma stále bombarduje, kedy príde výmer a úplne som zneistela, či som to nepokašľala, keď som DP nepodala.Úplne som zapachybovala o tom. Pretože v záväznom nariadení mesta sa píše, že daňovník je povinný podať DP do 31.1. toho zdaň.obd., v ktorom mu vznikla daňová povinnosť, alebo ak nastala zmena....
    Daňová povinnosť vzniká ak sa staneš vlastníkom nehnuteľnosti. Vtedy do 31. januára nasl. roku si povinná podať DP k dani z nehnuteľnosti. Potom už iba pri zmene, alebo ak sa staneš vlastníkom inej nehnuteľnosti....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.