Zavrieť

Porady

Poskytovateľ reklamnej plochy

Potrebujem radu ohľadom reklamy a síce, či môže byť poskytovateľom reklamnej plochy (konkrétne na dresoch) aj fyzická osoba.
Jedná sa o hokejbalový klub, ktorý nie je nikde registrovaný a dresy budú nakúpené na meno kapitána....či je možné napísať zmluvu o reklame na jeho meno, ak nie je ani SZČO a je len študentom....

Ďakujem...

Dúfam, že som to zaradil správne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    stevik999 Pozri príspevok
    Potrebujem radu ohľadom reklamy a síce, či môže byť poskytovateľom reklamnej plochy (konkrétne na dresoch) aj fyzická osoba.
    Jedná sa o hokejbalový klub, ktorý nie je nikde registrovaný a dresy budú nakúpené na meno kapitána....či je možné napísať zmluvu o reklame na jeho meno, ak nie je ani SZČO a je len študentom....

    Ďakujem...

    Dúfam, že som to zaradil správne....
    Nie nemôže, pozrite si napr.zákon o reklame alebo tento link:
    http://www.porada.sk/86209-post9.html

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Nosiť dres s reklamou môže, ale prenajímať reklamnú plochu podľa zmluvy o reklame nie.
    Prečo potrebujete zmluvu o reklame? Predpokladám, že máte sponzora, ktorému sa jedná o daňovo uznaný výdavok.
    ano mame sponzora, ktory sponzorovat vlastne nechce, ked sa ma jednat o sponzorstvo...chce to teda vyriesit formou reklamy...

    dost v tom mam mis-mas teraz, pretoze niektori ludia mi povedali,ze moze vlastne na dresoch prenajimat reklamnu plochu, ked je ich vlastnikom....
    ini hovoria,ze vobec nemoze.......v zakone som pozeral, ale o poskytovateloch som tam nenasiel nic


    ...teda vlastne pre upresnenie...zmluva nebude medzi sponzorom a klubom ale medzi sponzorom a kapitanom ako fyzickou osobou......klub tam vobec vystupovat nebude v tej zmluve
    Naposledy upravil stevik999 : 21.04.08 at 14:46

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    stevik999 Pozri príspevok
    ano mame sponzora, ktory sponzorovat vlastne nechce, ked sa ma jednat o sponzorstvo...chce to teda vyriesit formou reklamy...
    Nerozumiem - pretože sa stále jedná o to isté...

    stevik999 Pozri príspevok
    dost v tom mam mis-mas teraz, pretoze niektori ludia mi povedali,ze moze vlastne na dresoch prenajimat reklamnu plochu, ked je ich vlastnikom....
    ini hovoria,ze vobec nemoze.......v zakone som pozeral, ale o poskytovateloch som tam nenasiel nic
    Ak presne pozriete Zákon č. 147/2001 v §2 ods.1 písm.c je uvedené, že širiteľom reklamy je fyzická alebo právnická osoba, ktorá reklamu šíri v rámci svojej podnikateľskej činnosti. To znamená, že môže ak má na to oprávnenie - živnosť.
    Denda Pozri príspevok


    Ak presne pozriete Zákon č. 147/2001 v §2 ods.1 písm.c je uvedené, že širiteľom reklamy je fyzická alebo právnická osoba, ktorá reklamu šíri v rámci svojej podnikateľskej činnosti. To znamená, že môže ak má na to oprávnenie - živnosť.
    dakujem...to som chcel vediet

    Poskytovateľ reklamnej plochy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.