Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti a po uplynutí zrušenie

Ocino je od roku 2000 SZČO. V roku 2007 prerušil živnosť do 30.4.2008. Túto živnosť chce ukončiť ku dňu jej ukončenia prerušenia živnosti (čiže k 30.4.2008). Ako má postupovať? Stačí, ak podá na živnostensky úrad a požiada o zrušenie živnosti? A kde ešte všade musí ísť a povybavovať papierovačky? SP, ZP, DÚ?
Prosím poraďťe mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Najprv požiadať o zrušenie živnosti ŽÚ. S dokladom zo ŽÚ sa odhlásiť zo ZP, SP a DÚ.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Dav Pozri príspevok
    Najprv požiadať o zrušenie živnosti ŽÚ. S dokladom zo ŽÚ sa odhlásiť zo ZP, SP a DÚ.
    A máš aj tlačivo na žiadosť o zrušenie živnosti? Ja som našla na www.drsr.sk jedno tlačivo v ktorom je už aj zahrnutá kolonka, či chcem aby ŽU oznámil SP a ZP ukončenie živnosti. Je to nové alebo staré tlačivo?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    stefany2505 Pozri príspevok
    A máš aj tlačivo na žiadosť o zrušenie živnosti? Ja som našla na www.drsr.sk jedno tlačivo v ktorom je už aj zahrnutá kolonka, či chcem aby ŽU oznámil SP a ZP ukončenie živnosti. Je to nové alebo staré tlačivo?
    Podľa všetkého nové, lebo od novely živnostenského zákona prihlasuje ŽÚ,( ZP a DÚ), tak asi aj odhlasuje. Tlačivo nemám, skús pohľadať na stránkach živnostenských úradov. Prípadne ti na ŽÚ dajú tlačivo. Najlepšie je ísť osobne aj na poisťovne a DÚ. Aj tak ti pošlú tlačivo, ktoré musíš osobne vyplniť. Aspoň zo ZP určite.
    http://www3.ekf.tuke.sk/zu/zu.htm
    Našla som link, tak skús pozrieť, videla som len začiatok, nie koniec podnikania.
    https://portal.gov.sk/portal/sk/Defa...type=2&aid=982
    Ešte jeden link. Antivírus mi dal nedôveryhodnú adresu, ale to robí aj pri UDR.
    Naposledy upravil Dav : 21.04.08 at 18:41 Dôvod: Doplnenie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tu je konkrétne tlačivo na zrušenie živnosti:

    http://www.civil.gov.sk/documents/p09-02-03-t04.doc

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    smith Pozri príspevok
    Tu je konkrétne tlačivo na zrušenie živnosti:

    http://www.civil.gov.sk/documents/p09-02-03-t04.doc
    ďakujem veľmi pekne. Práve o tomto tlačive som včera písala. Aspoň som si už istá, že je to nové tlačivo.
    Na ZU mu hned daju potvrdenie alebo bude čakať na rozhodnutie ZU a na základe toho pojde do ZP a na DU?

    mario je offline (nepripojený) mario

    mario
    Tlačivo na prerušenie živnosti:

    www . civil.gov.sk/documents/P09-02-03-t03.rtf


    v adrese je potrebné zrušiť medzery pri www pred a za bodkou.

    Adresu som musel napísať takto lebo v diskusii je nezmyselné obmedzenie vložiť priamy odkaz len pre prispievateľov s viac ako 15 príspevkami.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ak má SZČO prerušenú živnosť do 31.8.2009, môže požiadať ŽU o zrušenie živnosti aj skôr, napr. k 1.4.2009, alebo musí počkať až do augusta?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefany2505 Pozri príspevok
    Ocino je od roku 2000 SZČO. V roku 2007 prerušil živnosť do 30.4.2008. Túto živnosť chce ukončiť ku dňu jej ukončenia prerušenia živnosti (čiže k 30.4.2008). Ako má postupovať? Stačí, ak podá na živnostensky úrad a požiada o zrušenie živnosti? A kde ešte všade musí ísť a povybavovať papierovačky? SP, ZP, DÚ?
    Prosím poraďťe mi.
    3O.4.2008 chce zrušiť živnosť ? Však to bude asi omyl , nie?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Zita5 Pozri príspevok
    3O.4.2008 chce zrušiť živnosť ? Však to bude asi omyl , nie?
    Zitka, nie je to omyl, tá otázka je z roku 2008,... len sa obnovila téma

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Zitka, nie je to omyl, tá otázka je z roku 2008,... len sa obnovila téma
    Ďakujem Katka , to ani nemusím komentovať sama sebe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.