Zavrieť

Porady

Náklady na UPC

Mam prosim takyto dotaz. Používala som ako s.r.o. chello. UPC mi ponuklo akciu, kde bolo chello za vyhodnejsiu cenu, k tomu freetime telefon a sluzby digitalnej retransmisie. Zobrala som si tuto akciu na firmu, ale mam dilemu, ci by mi danovo prešla digitalna retransmisia a taktiež uplatnenie DPH za tieto služby. Môžete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

    Kremnicka
    Toto zaujima aj mna, do uctovnictva mam davat iba 2/3 fakturovanej ciastky ? Pri programe Triple Play.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kublihova Pozri príspevok
    Mam prosim takyto dotaz. Používala som ako s.r.o. chello. UPC mi ponuklo akciu, kde bolo chello za vyhodnejsiu cenu, k tomu freetime telefon a sluzby digitalnej retransmisie. Zobrala som si tuto akciu na firmu, ale mam dilemu, ci by mi danovo prešla digitalna retransmisia a taktiež uplatnenie DPH za tieto služby. Môžete mi poradiť?
    Priamo ti nikto nepovie, lebo to záleží od predmetu tvojho podnikania. Pokiaľ predmet podnikania nijako nesúvisí so službami televíznej retransmisie (napr .advokátska kancelária nepotrebuje pre činnosť TV), tak si to do nákladov nebudeš môcť dať. Ak áno (napr. prevádzkuješ krčmu, kde máš veľkoplošnú TV), tak si to do nákladov môžeš dať.

    Predstav si, že by si mala daňovú kontrolu, kde by si vysvetľovala, prečo si si dala náklady za TV (UPC) do nákladov a ako to súvisí s tvojím podnikaním a následne sa vži do role daňového kontrolóra, ako by si to zdôvodnenie akceptovala.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    UPC pri triple play posiela extra faktúru za TV a extra za telefón a internet takže nie je problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.