Zavrieť

Porady

leasing auta - obstaranie

ahojte, prosim vas poradte mi s nasledovnym pripadom, pretoze som nasla rozchodne informacie ohladne tohto:

kupa auta na leasing
co zahrnut do obstaravacej ceny auta:
nadobudaciu cenu, jednorazovy poplatok za za zmluvu, aj zvysenu splatku istiny?
poplatok za prevod prav nie.

prva platba obsahuje - jednorazovy poplatok, zvysenu istinu, istinu a financnu cinnost - k tomuto mam len jednu otazku - DPH z tychto poloziek uctovat na 548 alebo nieco aj na 343?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rozika38 je offline (nepripojený) rozika38

    rozika38
    obstaravaciu cenu auta ti tvori istina + poplatok za uzatvorenie zmuvy, ale ten môze aj nemusi byt, je to na tebe ci sa rozhodnes odpisovat ho.

    a ak si platcom dph, tak si uplatnis dph z faktúry, ktorú by si mala obdrzat po zaplatení 1 splátky (343) a takiso i pri poplatku pri uzatvoerní zmluvy

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak ide o osobné motorové vozidlo, tak nárok na uplatnenie DPH nie je.

    katulikb je offline (nepripojený) katulikb

    katulikb
    no, ja mam len splatkovy kalendar, kde je predpis na prvu platbu. a nasledne po zaplateni som obdrzala dobropis na sumu, ktorou bola zaplatena ta platba. priznam sa nemam vela informacii ohladne celeho leasingu.

    leasing auta - obstaranie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.