Zavrieť

Porady

Mzdy

Ako mám zaevidovať v programe ALFA výplaty pre živnostníkov? Ako prevádzkovú réžiu, alebo do položky mzdy a materiál?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Výplatu pre živnostníkov??? To ako živnostník si chce sám sebe vyplácať mzdu? TO NEJDE!!! Nakoľko je živnostník, všetky jeho príjmy sú jeho zárobkom...

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    Ja robím refundáciu mzdy, ako to mám ja zaevidovať ako výdavok. Do položky mzdy alebo ako prevádzkovú réžiu?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    napísala si výplaty pre živnostníkov.. to mal subdodávky od iných SZČO, alebo to boli zamestnanci niekoho iného?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ak to boli subddodávky od iných SZČO /predpokadám na základe faktúry - mám takýto príklad a podnikateľ ich nazýva mzdy / je to prevádzková réžia

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tak či tak, nemôže to nazývať mzdy. Mzda je to len vtedy, ak je u neho v pracovnom pomere. :-)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    babenko1
    Tak či tak, nemôže to nazývať mzdy. Mzda je to len vtedy, ak je u neho v pracovnom pomere. :-)
    To on tak nazýva z neznalosti a napriek x.tým vysvetleniam to tak nazýva ale našťastie len pre s svoju potrebu.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Áno.. lebo neboli jeho zamestnanci, nemali spísanú pracovnú zmluvu, neodvádzal za nich odvody, ani daň zo závislej činnosti.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mccm
    Je to velká chyba ak to bolo evidované ako mzdy?
    Ak to bolo na základe faktúry - je to chyba. Mzdy vznikajú len v súvislosti s pracovným pomerom - a vyplývajú z nich aj iné odvodové povinnosti--daň, poistné... A ak to bolo na základe fa /preto sa to aj robí/ si všetky odvody vykonáva ten živnostník, ktorému sa faktúra prepláca, t.j. mala to byť prevádzková réžia.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mccm
    Mám teda vytvoriť v prevádzkovej réžii analytiku napr na subdodávatelia?
    Môžeš a nemusíš

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Nemusíš. Ved on určite dostal faktúry, ktoré im zaplatil. A tie úhrady daj len ako prevádzková réžia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.