Zavrieť

Porady

Platí, či neplatí ochranná doba?

Prosím Vás, na túto otázku som dostala všade inú odpoveď. Od r. 2001 som bola na materskej - rodičovskej 3x za sebou nepretržite. Po skončení rodičovskej som podpísala dohodu o skončení PP. Teraz som na OČR so synom. Mám nárok na dávku, alebo nie? Myslím z posledného zamestnania. PP skončil k 15.4., včera začala OČR. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    celestina je offline (nepripojený) celestina

    celestina
    Ak si po skončení RD nemala odpracovaný ani jeden deň, tak nárok na OČR nemáš z dôvodu, že si nebola nemocensky poistená ani ako zamestnanec ani ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Počas materskej a RD si mala nemocenské poistenie zamestnanca prerušené. Ak by si sa ešte pred nástupom na OČR dala dobrovolne nemocensky poistiť, nárok by si mala.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ďakujem za odpoveď, no aj tak ničomu nerozumiem. A ak by som teoreticky 1 deň odpracovala, tým pádom tiež nie je splnená podmienka 270 dní poistenia, počas 2 rokov? Či ako to vlastne je?

    celestina je offline (nepripojený) celestina

    celestina
    editasara Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, no aj tak ničomu nerozumiem. A ak by som teoreticky 1 deň odpracovala, tým pádom tiež nie je splnená podmienka 270 dní poistenia, počas 2 rokov? Či ako to vlastne je?
    Tu nejde o podmienku splnenia 270 dní poistenia, ale o to , že tebe sa pri nástupe na MD nemocenské poistenie prerušilo a prerušenie trvalo aj počas RD. Ak by si si pred ukončením PP čerpala napr. dovolenku alebo 1 deň odpracovala, tak na soc. poisťovni by si bola prihlásená na nem. poistenie a vtedy by tam ochranná doba bola.

    celestina je offline (nepripojený) celestina

    celestina
    editasara Pozri príspevok
    Takže keby som hneď k dátumu skončenia pp uzavrela DNP, platilo by to naďalej?
    Na DNP sa ti úplne stačí prihlásiť v deň nástupu na OČR avšak OČR by sa ti rátala z min. VZ / momentálne 149 Sk na deň/.

    Platí, či neplatí ochranná doba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.